P. Gasolis – apie brolio žaidimą ir kovą dėl titulo gynimo

Europos vyrų krepšinio čempionate ispanai ir toliau žingsniuoja neklupdami. Ispanijos rinktinė, vedama 32-ejų Marco Gasolio, Vokietijos krepšinio rinktinę „Sinan Erdem“ arenoje patiesė rezultatu 84:72.

Memfio „Grizzlies“ aukštaūgis trečiajame kėlinyje pelnė 18 taškų ir prieš paskutinį ketvirtį sukrovė savo ekipai 12 taškų persvarą, kurios ispanai nebeprarado.

Ispanijos krepšininkai lėtai pradėjo rungtynes ir, po pirmųjų 5 minučių, atsiliko 2:11. Rungtynių pabaiga paaiškėjo jau per trečiąjį kėlinį, kuomet po Denniso Schoderio dvitaškio rezultatas buvo lygus (50:50), tačiau tada Sergio Rodriguezas pataikė iš toli, o netrukus savo šou pradėjo M. Gasolis. Jis pelnė 9 taškus iš eilės, o jo vedama Ispanijos rinktinė nutolo 62:50.

Vokiečiai bandė vytis varžovus, tačiau M. Gasolis pataikė dar vieną tritaškį ir likus žaisti paskutinėms 10 minučių, Ispanijos krepšininkai turėjo dviženklę persvarą.

Po pergalingų rungtynių Ispanijos rinktinės aukštaūgis 37-erių Paulas Gasolis negailėjo gerų žodžių savo broliui M. Gasoliui.

„Nuostabus pasirodymas. Jis įrodė, kad gali žaisti tokio lygio rungtynėse ir tai jis darė daugybę kartų, ypač NBA. Vokiečiai jam leisdavo atakuoti iš tritaškių zonos. Manau, mums jo reikia, kad žaistume taip. Šiandien jis pagavo ritmą“, – sakė P. Gasolis.

Paklaustas, ar komanda ir toliau per Europos čempionatą žingsniuos be pralaimėjimų ir nuskins aukso medalius, Ispanų krepšinio žvaigždė liko atsargus.

„Mes norime laimėti kitas rungtynes, pradedant nuo pusfinalio. Būtent tai ir leistų tapti čempionais. Mes dar nepralaimėjome, bet ne tai yra esmė. Tikslas yra laimėti kitą mačą“, – sakė P. Gasolis.

Vokietijos rinktinės krepšininkas Dennisas Schroderis įmetė 27 taškus, Danielis Theisas – 15. Tuo metu daugiausiai taškų iš Ispanijos komandos pelnė broliai Gasoliai: Marcas Gasolis – 28 taškai, Paulas Gasolis įmetė 19 taškų.

Pusfinalyje ispanai titulo gynimą tęs susitikdami su Latvijos – Slovėnijos dvikovos laimėtojais.