Panevėžyje – brolių Ballų debiutas LKL (VAIZDO TRANSLIACIJA)

Broliai Ballai antradienį jau debiutavo Prienų-Birštono „Vytauto“ gretose draugiškame susitikime su Kauno „Žalgirio“ dubleriais, o šiandien turėtų pirmą kartą išbėgti į aikštelę ir oficialiame susitikime.

LiAngelo ir LaMelo atstovaujama komanda susitinka su 4-oje vietoje pirmenybėse žengiančiu Panevėžio „Lietkabeliu“, o amerikiečiai jau dalyvavo apšilime ir, tikimasi, turėtų išbėgti į aikštelę.

Prieš kelias dienas „Vytaute“ pirmąsias rungtynes sužaidę Ballai savo gerbėjų nuvilti neturėjo – vyresnysis LiAngelo pelnė 19 taškų, o 16-metis LaMelo pasižymėjo 10 taškų ir 9 rezultatyviais perdavimais, iš kurių keli buvo reto grožio.

Prienų-Birštono komandoje šiame susitikime debiutuoja ir dar vienas amerikietis – iš Ukrainos persikėlęs aukštaūgis Kevinas Bristolis. Jis rungtynes pradėjo startiniame penkete.

Vos 4 pergales per pirmąsias 18 rungtynių iškovoję „Vytauto“ krepšininkai LKL čempionate užima paskutinę, 10-ąją, vietą, o „Lietkabelis“ su 12 laimėjimų yra 4-as.

Mačo eiga:

Rungtynes „Vytautas“ pradėjo be Ballų startiniame penkete, o pats susitikimas prasidėjo įspūdingai - abi komandos sudėjus pataikė visus pirmus 13 tritaškių.

Pirmasis iš Ballų į aikštę įėjo LaMelo, joje pasirodęs sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes. Perimtu kamuoliu iš karto pasižymėjęs jaunasis amerikietis netrukus metė jam įprastą tolimą metimą, kuris tikslo nepasiekė.

Įspūdingu komandų puolimu pažymėtame pirmajame ketvirtyje žiūrovai išvydo net 16 taiklių tritaškių (iš 19), o „Lietkabelis“ po jo pirmavo 36:26.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dar dviem neparuoštais ir netaikliais LaMelo metimais, po kurių, sužaidęs vos 4 minutes, 16-metis V. Šeškaus buvo pasodintas ant atsarginių suolelio.

Vyresnysis jo brolis LiAngelo trenerio leidimą eiti į aikštelę gavo antrojo kėlinio viduryje ir per pirmąsias kelias minutes pasižymėjo tik dviem klaidomis, tuo tarpu „Lietkabelis" fantastiškai puldamas ir pataikydamas (net 73 proc. taiklių metimų) užtikrintai pirmauja (52:34).

Per likusį kėlinio laiką LiAngelo dar spėjo pramesti tritaškį, tačiau nedarė klaidų gynyboje, o „Vytautas" kiek priartėjo (54:41).

Po pertraukos „Vytautas" po ilgesnės pertraukos buvo sušvelninęs deficitą iki vienženklio (54:46), tačiau dar du taiklūs panevėžiečių tritaškiai greitai atšaldė svečių entuziazmą (60:46).

Kėlinio pabaigoje prieniškiai vėl sugebėjo kiek priartėti (71:61), o V. Šeškus nusprendė dar vieną šansą suteikti LaMelo. Amerikietis vos pasirodęs aikštėje švystelėjo netaiklų tritaškį, tačiau netrukus atnešė savo ekipai ir naudos - perėmė kamuolį bei atliko puikų perdavimą Regimantui Miniotui. Vis dėlto, baigiantis kėliniui jis buvo nubaustas nesportine pražanga, o „Vytautas" prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 76:63.