Dviženklį pranašumą panaikinusi Rusija – Europos čempionato pusfinalyje

Sunkiai rungtynes pradėjusi ir dviženklį deficitą panaikinusi Rusijos rinktinė – Europos čempionato pusfinalyje.

Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai dramatiškame ketvirtfinalyje 74:69 (17:24, 14:13, 20:16, 23:16) palaužė Graikijos komandą, kuri aštuntfinalyje eliminavo lietuvius.

Rusai antrojo kėlinio viduryje paleido varžovus į priekį 13 taškų skirtumu (22:35), tačiau vyriausiajam treneriui pasodinus ant suolo itin prastai atrodžiusį lyderį Aleksejų Švedą, reikalai ėmė taisytis.

Iki pertraukos rusai sumažino atsilikimą iki 6 taškų, o antroje rungtynių pusėje išaušo ir A. Švedo valanda. Gynėjas vien per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinį sumetė net 22 taškus, o jo komanda pasiekė pusfinalį pirmą kartą nuo 2011-ųjų čempionato Lietuvoje.

Rusai išlygino rezultatą dar trečiajame kėlinyje (51:51), o lemiamos atkarpos metu pabėgo 67:60. Nors graikai buvo priartėję iki 2 taškų (68:66), tačiau tiksliau paskutines minutes sužaidę ir baudų metimus realizavę rusai triumfavo.

A. Švedas iš viso pelnė 26 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tiesa, žaidėjas realizavo vos 7/22 metimų iš žaidimo ir suklydo net 7 kartus.

Graikija: Nickas Calathesas 25 (7 rez. perd., 27 n. b.), Georgios Printezis 19, Ioannis Bourousis 10 (7 atk. kam.), Kostas Sloukas 7.

Rusija: Aleksejus Švedas 26, Timofejus Mozgovas 15 (10 atk. kam., 25 n. b.), Vitalijus Fridzonas 11, Andrejus Vorontsevičius 8 (12 atk. kam.).

Kovoje dėl finalo Rusija penktadienį kausis su Serbija arba Italija. Šių komandų akistata – šiandien 21.30 val.