Reklaminis skydelis

A. Džordževičius: garbė žaisti su LietuvaSerbijos žurnalistų nuogąstavimai pasitvirtino. Europos čempionato pusfinalio favorite jie vadino Lietuvos rinktinę, nors lažybų kontoros ir sveika logika kuždėjo – be pralaimėjimų čempionate žingsniavę serbai turėtų susitvarkyti ir su lietuviais.

„Mūsų rinktinės žaidimo kreivė leidžiasi žemyn, o jūsų rinktinės žaidimas gerėja“, – nerimavo jie.

67:64 – tokiu rezultatu lietuviai perkopė serbų barjerą ir antrą kartą iš eilės žais Europos čempionato finale.

Džordževičius: garbė žaisti su Lietuva

„Pernelyg nervinomės. Dėl to negalėjome pataikyti laisvi“, - po rungtynių gūžčiojo pečiais Serbijos krepšininkas Draganas Milosavljevičius.

Serbai, priešingai nei anksčiau italai, pralaimėjimą priėmė vyriškai. Milošas Teodosičius kaltę prisiėmė sau, kiti žarstė komplimentus Lietuvos rinktinei.

„Nepradėjome rungtynių kovingai. Lietuviai žaidė fiziškai kietą krepšinį. Žinojome, kad taip bus... Tai buvo jų planas ir pranašumas”, – pripažino treneris Aleksandras Džordževičius.

„Bandėme grįžti, vis pavykdavo, bet pabaigoje sėkmė nusisuko“.

„Buvome užsidegę, bet nežaidėme gerai. Buvo daugybė blogų sprendimų. Tokios svarbos rungtynėse negalime taip prastai atakuoti iš toli“.

Tai buvo 11-oji Lietuvos ir Serbijos rinktinių akistata per visą istoriją. Lietuviai įsirašė penktą pergalę.

„Didelė garbė žaisti prieš tokią komandą. Lietuva antrą kartą iš eilės pateko į finalą. Ši komanda žino, kaip žaisti svarbius mačus“, – kalbėjo A.Džordževičius.

„Dabar svarbiausia nenuleisti galvų, nes laukia labai svarbios rungtynės, kurių kaina – medalis“.

Serbų treneris atmetė pastabas, kad žaisti dėl bronzos šiai Serbijos rinktinei – nusivylimas. Juolab, kad serbai vėl neužsitikrino kelialapio į olimpines žaidynes, kuriose nebuvo jau 12 metų.

„Mano paties, kaip žaidėjo, pirmas medalis buvo bronzinis. Ir aš buvau pats laimingiausias. Žaisti dėl medalio yra didelė garbė ir pasiekimas“, – atšovė A.Džordževičius.

A.Džordževičius pelnė 41 tašką legendiniame 1995 metų Europos čempionato finale, kuriame tuometinė Jugoslavija palaužė lietuvius ir iškovojo auksą.

Paklaustas, kaip nuo tada pasikeitė krepšinis, A.Džordževičius, kalbėjo: „Kai tik tapau treneriu, iškart pasakiau, kad mūsų krepšinis turi tapti atletiškesnis. Krepšinio supratimas visuomet reikalingas, bet nuo tada daug kas pasikeitė – visų pima, atletiškumas dabar tiesiog neįtikėtinas“.

alt

alt
Julius Bliūdžius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis