A. Švedo vedini rusai nušlavė Kroatiją ir pateko į ketvirtfinalį

Lietuvius iš Europos čempionato eliminavusi Graikija ketvirtfinalyje sulauks kiek netikėto varžovo. Konstantino Misso auklėtiniai kausis su Rusija, kuri net 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21) sutriuškino favorite laikytą Kroatiją.

Pirmoji rungtynių pusė buvo visiškai lygių komandų dvikova, kurioje nė viena rinktinė nesugebėjo įgyti didesnio negu 6 taškų pranašumo.

Vis dėlto, rusai savo galybę ėmė rodyti po didžiosios pertraukos. Sužaidus kelias minutes rusai vis dar pirmavo tik 4 taškais (53:49), tačiau netrukus veteranas Vitalijus Fridzonas inicijavo spurtą 14:2 ir rusai pabėgo (67:51).

Per likusį laiką Kroatijos krepšininkai nebeatsigavo. Arčiausiai jie buvo priartėję iki 14 taškų, tačiau vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui Aleksejus Švedas padidino skirtumą iki 20 (77:57) ir rungtynių baigtis tapo aiški. Per likusį laiką rusai tiesiog mėgavosi krepšiniu ir likus žaisti minutę pelnė 100-ąjį tašką.

Pasakiškai rungtyniavęs A. Švedas tiek rinko taškus pats (27), tiek ir noriai bei efektyviai dalijosi kamuoliu (12 rez. perd.). Gynėjas pataikė 4 dvitaškius iš 7, 3 tritaškius iš 9 bei 10 baudos metimų iš 12.

Rusija: A. Švedas 27 (12 rez. perd.), A. Zubkovas ir D. Kulaginas po 14, V. Fridzonas 13, T. Mozgovas 10.

Kroatija: B. Bogdanovičius 28, D. Šaričius 13, L. Žoričius 11.