Paieška


Apsilankyk!Reklama

Turkijos sirgalių minia užkūrė tikrą pirtį ispanams„Turkija neturi jokių šansų prieš Ispaniją“, – tokie buvo pirmi žodžiai iš turko, kai tik nusileidome Stambule. Vos iš oro uosto įsėdus į taksi, vairuotojas paklausė iš kur mes esame ir ką veiksime. Sužinojęs, kad atvykome dirbti Europos krepšinio čempionate, vyras laužyta anglų kalba iškart užsivedė kalbėti apie silpną jų rinktinę.

Tiesa ta, kad mažai turkų tikėjo Turkijos rinktinės pajėgumu, tačiau tai jiems netrukdė palaikyti savo krepšininkų ar net užsidirbti iš to. Vien keliaujant takais ir vietiniais takeliais link Stambulo „Sinan Erdem“ arenos, ne vienas prekeivis pardavinėjo Turkijos atributiką: šalikus, marškinėlius, kepures ir pan.

Vis dėlto didžiausią įspūdį palieka susibūrusi minia. Apie 15 tūkst. žiūrovų talpinanti Stambulo arena buvo beveik pilnutėlė. Savų palaikyti susirinkę turkai parodė visą savo karštą temperamentą ir vos išsižioję užkurdavo tikrą pirtį.„Hindi, Hindi, Hindi“, – savo šalies pavadinimą šaukė tūkstančiai turkų, plojantys pripučiamomis lazdelėmis ir mojuodami Turkijos vėliava. Jei tikitės, pataikius turkų rinktinės krepšininkui, išgirsti ką nors daugiau, nei turkų palaikymo skanduotes, tuomet labai klystate.

Užėjus į parduotuvę, labiau primenčią kioskelį, prie stalo sėdi pardavėjai. Tarp pirštų laikydami smilkstančias cigaretes vietiniai taip pat stebi turkams svarbias rungtynes. Ant sienos pakabintame televizoriuje girdisi fanų palaikymas ir šviečiantis trečiojo kėlinio rezultatas (49:43) ispanų naudai.

Angliškai pasiteiravus, kokio rezultato jie tikisi, tik sumosikavo man rankomis, sakydami vos vieną žinomą žodį svetima kalba „low, low“ („žemai, žemai“). Suprask, kad turkų komanda gerokai nusileidžia Ispanijai.Nors toks palaikymas ir galėjo pakišti koją patyrusiems ispanams, kaip ir buvo tikėtasi, rungtynių baigtis buvo nepalanki vietiniams. Turkijos rinktinė nusileido Ispanijos rinktinei rezultatu 73:56.

Ispanai viso susitikimo metu pirmavo, tačiau solidžios persvaros nesugebėjo susikurti iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio. Visgi tuomet keletas Ricky Rubio tritaškių galutinai palaužė turkų viltis.

Ispanijos rinktinei Ricky Rubio pelnė 15 taškų, Paulo Gasolis ir Sergio Rodriguezas surinko po 11 taškų, Marcas Gasolis pridėjo dar 10 taškų.

Turkijos komandai 20 taškų pelnė Furkanas Korkmazas, 10 – Melihas Mahmutoglu, 8 taškus įmetė Cedis Osmanas.

Kartu su šia pergale Ispanijos rinktinė pateko į ketvirtfinalį, kur žais su Vokietijos krepšininkais.alt

Julija Šakytė | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama