Latvijos krepšininkai – didžiausia grėsmė čempionato favoritams ispanamsIš Europos krepšinio čempionato dar aštuntfinalyje iškritus Lietuvos rinktinei, dauguma mūsų šalies krepšinio gerbėjų, tarp jų ir rinktinės strategas Dainius Adomaitis bei LKF prezidentas Arvydas Sabonis, nusprendė palaikyti mūsų kaimynus – Latvijos krepšininkus.

Ainaro Bagatskio auklėtiniai antradienį vakare turi šansą patekti į čempionato finalo ketvertą, o tai paskutinį kartą latviai pasiekė prieš 78 metus. Pirmąjį kartą nuo nepriklausomybės atgavimo mūsų „braliukai“ turi konkurencingą sudėtį, kurios žvaigždės susikoncentravusios į žaidimą ir pergales, o ne incidentus už aikštės ribų.Kasparas Kambala, Kristapas Valteris ir Andris Biedrinis – krepšininkai, pasižymėję akivaizdžiu talentu, tačiau laikė save žvaigždėmis, todėl labiau kenkdavo atmosferai, nei padėdavo ekipai aikštėje.

Dabar Latvijos rinktinės pagrindas – jauni ir disciplinuoti krepšininkai. Į priekį juos veda 22-ejų Kristapas Porzingis. Jis turnyre kol kas vidutiniškai pelno po 21,8 taško, atkovoja po 5,8 kamuolio ir blokuoja po 2 varžovų metimus per rungtynes.Niujorko „Knicks” aukštaūgis yra pagrindinė priežastis, kodėl Latvijos rinktinės priekinė linija vienintelė gali pasipriešinti Ispanijai su Marcu ir Pau Gasoliais priešakyje. Per trejas rungtynes prieš P. Gasolį NBA lygoje latvis vidutiniškai rinko po 16,7 taško ir atkovojo po 8 kamuolius, o prieš M. Gasolio atstovaujamą Memfio „Grizzlies“ ekipą – po 18,3 taško, atkovojo po 6,3 kamuolio ir pataikė net 57,1 proc. metimų „iš žaidimo“.

K. Porzingio buvimas aikštėje latviams gyvybiškai svarbus, net jei aukštaūgis ir negauna kamuolio. Jis kiekvieną ataką stato užtvarų Janiui Strielniekui ar Dairiui Bertaniui, kurie ne tik geba patys susikurti metimų, tačiau ir atrasti progų komandos draugams – o tai puikiai parodo jų kartu renkami 10,2 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

Jei to neužtenka, latviai turi dar du puikius priekinės linijos žaidėjus – Davį Bertanį ir Janį Timmą. Pirmasis – snaiperis, pasižymintis staigiu metimu ir noru bėgioti aplink užtvaras, o tai stipriai apsunkintų reikalus puikia gynyba nepasižymintiems sunkiaisiais krašto puolėjais rungtyniaujantiems P. Gasoliui ir Juancho Hernangomezui.

J. Timma savo ruožtu yra efektyviausias turnyro žaidėjas, kuris užima lengvojo krašto puolėjo poziciją. Latvis puikiai pataiko iš toli (61,9 proc.), geba kovoti su aukštaūgiais dėl kamuolių (po 6,2 per rungtynes) ir net atlikti perdavimų aplink tritaškio liniją sustojusiems metikams (po 4 rez. perd.).Galiausiai, „braliukų“ slaptuoju ginklu gali tapti ir 35-erių veteranas Janis Blumas. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas per pastarąsias dvejas Europos čempionato rungtynes pelnė 27 taškus ir parodė, kad vis dar gali iššauti, kai jam suteikiama proga ir kai varžovai per daug koncentruojasi į K. Porzingį ir J. Timmą.

Žinoma, Latvijos krepšininkams dar anksti galvoti apie ispanų nukarūnavimą. Dabar jų kelyje – Luka Dončičiaus ir Gorano Dragičiaus vedami dar čempionate nepralaimėję slovėnai, kurie taip pat nori visiems įrodyti, kad subrendo pergalėms.

Latvijos ir Slovėnijos akistata įvyks 21:30 val.

alt

Rokas Skurdauskas | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama