Ūgio pranašumu pasinaudojusi Serbija nugalėjo italus

Paskutiniajame Europos čempionato ketvirtfinalyje susidūrė dvi visiškai priešingas krepšinio filosofijas taikančios komandos.

Ūgio pranašumą po krepšiu išnaudojusi Serbijos rinktinė 83:67 (18:17, 26:16, 15:15, 24:19) nugalėjo tritaškiais bei metimais iš distancijos besirėmusius italus.

Serbai laimėjo kovą dėl kamuolių net 44:19, o dvitaškius metė 63 proc. taiklumu (24/38). Be to, jie puikiai apsigynė prieš pagrindinį italų ginklą - tritaškius metimus, kuriuos Ettore Messinos auklėtiniai metė 28 proc. taiklumu (8/29).

Pusfinalyje Serbijos laukia iššūkis iš komandos, kuri vienintelė kol kas čempionate sugebėjo juos įveikti. Penktadienį serbai stos į kovą su Rusijos rinktine, kuri D grupėje juos palaužė 75:72, o šiandien ketvirtfinalyje 74:69 nugalėjo Graikiją.

Italai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir nepraleisdami taškų sužaidus pusę kėlinio pirmavo 5:0. Vis dėlto, serbai greitai prabudo ir netruko išsiveržti į priekį (8:7), o po to laimėjo ir pirmąjį kėlinį.

Kurį laiką komandas skyrė nedidelis skirtumas, tačiau Serbijos rinktinė spurtavo antrojo kėlinio pabaigoje. Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai įgijo dviženklę persvarą (44:33), kurią išlaikė praktiškai visą likusį rungtynių laiką.

Bene geriausią progą priartėti italai turėjo lemiamo ketvirčio viduryje (67:59), bet Bogdanas Bogdanovičius per kelias minutes surinko 7 taškus ir viskas rungtynėse tapo aišku.

Serbija: B. Bogdanovičius 22 taškai (1/9 tritaškių), M. Mačvanas 13 taškų, V. Lučičius 11 taškų, B. Marjanovičius 10 taškų.

Italija: M. Belinelli 18 taškų (2/11 tritaškių), L. Datome 15 taškų.