Ispanija nukarūnuota: lyg ant sparnų rungtyniavę slovėnai – čempionato finale

Europa turės naujus krepšinio čempionus. Lyg ant sparnų žaidusi Slovėnija pusfinalyje net 92:72 (25:19, 24:26, 24:12, 19:15) sutriuškino Ispanijos rinktinę bei pirmą kartą šalies istorijoje žais Senojo žemyno pirmenybių finale.

Iki šiandien be pralaimėjimų žygiavusių komandų mūšyje ispanai pirmavo tik pačioje mačo pradžioje, tačiau pirmojo kėlinio viduryje persvėrę rezultatą slovėnai dominavo iki pat rungtynių pabaigos.

Trečiajame kėlinyje įgiję dviženklę persvarą, užsivedę mažytės Balkanų šalies atstovai per paskutines minutes skirtumą padidino iki 20 ir mačo baigtis tapo aiški.

Šiose rungtynėse ir vėl pasakiškai atrodė 18-metis krepšinio deimantas Luka Dončičius. Ispanijoje rungtyniaujantis gynėjas flirtavo su trigubu dubliu – 11 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Vis dėlto, slovėnų stiprybė buvo puikus komandinis žaidimas. Net penki krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o devyni žaidėjai įmetė bent po 5 taškus.

Ispanus į priekį bandė tempti brolių Gasolių tandemas, tačiau ir šie lemiamu metu atrodė palūžę bei nesugebėjo sustabdyti įsibėgėjusių slovėnų.

Slovėnijos rinktinė iki šiol ne tik nebuvo rungtyniavusi finale, bet ir apskritai niekada neiškovojo jokio medalio tarptautiniuose rinktinių turnyruose. Aukščiausias jų pasiekimas buvo 2009-aisis užimta 4 vieta. Vis dėlto, pirmasis slovėnų apdovanojimas gali iš karto tapti auksiniu.

Finale dėl aukso sekmadienį Slovėnija kausis su Serbija arba Rusija. Šių komandų pusfinalis rytoj prasidės 21.30 val.

Slovėnija: G. Dragičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir A. Randolphas po 15, K. Prepeličius 13, G. Vidmaras 12, L. Dončičius 11 (12 atk. kam., 8 rez. perd.).

Ispanija: P. Gasolis 16 (6 atk. kam.), R. Rubio 13 (1/6 trit.), M. Gasolis 12 (10 atk. kam.).

Rungtynių eiga:

Slovėnai jau nuo rungtynių pradžios ėmė diktuoti sąlygas čempionams. Puikiai tritaškius realizavę Igorio Kokoškovo auklėtiniai pirmojo kėlinio viduryje pabėgo 17:10, o ketvirtį užbaigė su 6 taškų persvara (25:19).

Antrajame kėlinyje slovėnai ir toliau išlaikė pranašumą. Nors ispanai buvo priartėję iki vieno metimo (35:33), tačiau slovėnai kėlinio pabaigoje vėl atitrūko (47:38) ir tik sėkminga Sergio Scariolo komandos pabaiga kiek sumažino atsilikimą (49:45).

Pirmoje rungtynių pusėje Slovėnija realizavo net 10 tritaškių iš 14, net dukart pataikydami nuo lentos.

Rungtynių lūžiu tapo trečiasis kėlinys. Jame slovėnai startavo šešiais taškais be atsako ir įgijo dviženklę persvarą (55:45), o kėlinio pabaigoje ėmė drastiškai tolti nuo Europos čempionų (68:52) ir išlaikė pranašumą iki ketvirčio finalinės sirenos (73:57).

Lemiamą ketvirtį slovėnai pradėjo dar vienu Klemeno Prepeličiaus tolimu tritaškiu taip įgydami net 19 taškų persvarą (76:57). Nors ispanai buvo trumpam atkutę (76:62), tačiau greitai reikalus ėmėsi tvarkyti Goranas Dragičius. Po 5 iš eilės slovėno taškų Slovėnija jau ėmė triuškinti čempionus (83:62). Iki rungtynių pabaigos ispanai nebeatsigavo, o Balkanų šalies atstovai iškovojo įtikinamą pergalę.