Slovėnų spauda šlovina savo didvyrius, G. Dragičių lygina su LeBronu„Stambulo gatves užtvindė slovėnų džiaugsmo ašaros“, – skelbia dienraštis „delo“ po pirmojo Slovėnijos rinktinės triumfo šalies krepšinio istorijoje.

„Svajonės realizavosi – Slovėnija tapo Europos čempione!“ – triumfuoja tinklalapis „dnevnik“.

„Pasiekėme tai, apie ką svajojome ketvirtį amžiaus“, – rašo tinklalapis „ekipa.svet24“.Tokiais žodžiais neįtikėtiną savo tautiečių pasirodymą apibūdino Slovėnijos spauda. Į čempionatą Slovėnijos krepšininkai atvyko kovoti dėl vietos ant apdovanojimų pakylos, tačiau net drąsiausi gerbėjai nedrįso tikėtis aukso.

Vis dėlto jau grupės varžybose slovėnai demonstravo čempionišką žaidimą – įveikė prancūzus ir graikus, kurie krepšinio ekspertų buvo vertinami kaip stipresnės komandos.

Po 5 pergalių pirmajame turnyro etape Gorano Dragičiaus ir Lukos Dončičiaus vedami slovėnai sutriuškino Ukrainos atstovus, tuomet po fantastiškų rungtynių įveikė latvius su Kristapu Porzingiu priešakyje.

Būtent pergalė ketvirtfinalyje įkvėpė tikėjimą, kad ši rinktinė gali pakovoti ir dėl aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio. Nors pusfinalyje Slovėnija susitiko su Europos krepšinio milžine Ispanija, buvo galima aiškiai matyti krepšininkų pasitikėjimą savimi ir vienas kitu, kurį įkvėpė latvių išbandymas.

Pusfinalio akistatos su Ispanija metu Slovėnijos atstovai pademonstravo pavydėtiną pataikymą ir komandinį žaidimą – net 5 krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Tuo ši ekipa ir buvo tokia pavojinga – nemažai krepšinio ekspertų bei gerbėjų manė, jog svarbiausia stabdyti L. Dončičių ir G. Dragičių, tačiau pamiršo, jog iššauti gali ir Anthony Randolphas, Gašperas Vidmaras ar Klemenas Prepeličius.

Finalo rungtynėse vėl iššovė G. Dragičius – jis per pirmąją mačo pusę pelnė 26 taškus, iš kurių 20 – antrajame ketvirtyje. Dar 9 jis pridėjo trečiajame.

„Lebronas Jamesas gali didžiuotis, kad žaidžia vienoje lygoje su Dragičiumi“, – įžaidėją šlovina „zurnal24“.Visgi lemiamame kėlinyje jis atrodė pervargęs, o, likus 4 minutėms, negrįžtamai atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Kaip paaiškėjo vėliau, krepšininką iš rikiuotės išvedė mėšlungis.

L. Dončičius taip pat iškrito iš rikiuotės – trečiojo kėlinio viduryje kovodamas dėl atšokusio kamuolio nesėkmingai nusileisdamas patyrė čiurnos traumą.

Be abiejų lyderių atrodė, kad Serbijos krepšininkai perims iniciatyvą ir laimės aukso medalius. Po Bogdano Bogdanovičiaus dvitaškio ketvirtojo kėlinio viduryje serbai net buvo išsiveržę į priekį, tačiau čia vėl išlindo slovėnų nenuspėjamumas. Dvi baudas, o po to dvitaškį pataikė A. Randolphas, K. Prepeličius smeigė vieną sudėtingą metimą po kito, o G. Vidmaras tempė saviškius komandai ginantis.

Slovėnijos rinktinė įrodė, kad yra daugiau nei dviejų talentingų gynėjų komanda. Reikiamomis akimirkomis sužibėjo visi. Šalis, neturėjusi šanso ir teisės laimėti, šalis, neturinti komandos Eurolygoje ir menanti laikus, kai galėjo kovoti tik dėl patekimo į pusfinalius, šįkart namo grįžta su auksu.

Šalies didvyriai į Slovėniją grįš pirmadienį, o šalies talentas L. Dončičius sakė, kad tikisi oro uoste išvysti „visą Slovėniją“. Žinant, jog sužinoję, kad jų tautiečiai žais Europos čempionato finale, į Stambulą atvyko dar 6000 slovėnų, sunku abejoti, kad L. Dončičiaus žodžiai išsipildys.

alt
Rokas Skurdauskas | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama