Lietuviai po dviejų pratęsimų nusileido Argentinai (Video)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Argentinoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą per pasirengimo Olimpinėms žaidynėms ciklą. Po dviejų pratęsimų lietuviai nusileido šeimininkams 85:86 (7:10, 23:16, 18:19, 20:23, 10:10, 7:8).

Baigiantis reguliariam rungtynių laikui Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas pataikė tritaškį, tačiau jis nebuvo įskaitytas. Po to sekė net du pratęsimai. Lemiamą metimą likus kiek daugiau nei sekundei iki antrojo pratęsimo pabaigos įmetė Facundo Campazzo.

„Nežiūrint į teisėjavimą, rungtynes galėjome laimėti 5 kartus. Bet vėl – kažkur pagalvojome, kad pasibaigė laikas, kažkur – kad galbūt duos baudą, ir taip galbūt, galbūt, galbūt. Turime labai gerai išanalizuoti tai, kad nebūtų tokių situacijų“, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Jonas Kazlauskas.

Lietuvos ekipai Paulius Jankūnas pelnė 17 taškų (8 atk. kam.), Jonas Mačiulis 13, R.Javtokas 10 (8 atk. kam.), A.Juškevičius 9, M.Kalnietis, R.Seibutis ir V.Kariniauskas – po 7. Jonas Valančiūnas žaidė 17 minučių, per kurias pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškių, 2/2 baudų metimų) ir atkovojo 9 kamuolius, o Mindaugas Kuzminskas – 13 minučių (mažiausiai komandoje), per kurias įmetė 2 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškio).

Argentinos rinktinėje rezultatyviausias buvo Luisas Scola – 17 taškų.

Oficialiame statistikos protokole užfiksuota net 30 Lietuvos rinktinės klaidų, kai argentiniečiai prarado vos 5 kamuolius. Argentinos krepšininkai perėmė 19 kamuolių, lietuviai – vos 1.

Verta pažymėti, kad Lietuvos delegacijai ypač nepatiko šių rungtynių teisėjų darbas: su jais ginčytis ėjo ne tik technines pražangas užsidirbę J. Kazlauskas ir kapitonas Robertas Javtokas ar LKF prezidentas Arvydas Sabonis, bet ir rinktinės gydytojas Vytenis Trumpickas, kuris už kalbas buvo išvarytas iš aikštės.