Reklaminis skydelis

J. Kazlauskas: tokiais atvejais su teisėjais turi kalbėti treneris, o ne visa komanda (P. Jankūnas: buvo daug įdomių švilpukų)Lietuvos rinktinė praėjusią naktį sužaidė išties netradicines rungtynes. Emocijų jūra, gydytojo Vytenio Trumpicko, fizinio pasirengimo trenerio Sigito Kavaliausko, žaidėjų ir netgi Arvydo Sabonio reakcijos po teisėjų švilpukų, du pratęsimai, 30 klaidų, pavėluotas taiklus metmas ir pralaimėjimas. Tokie raktiniai žodžiai apibūdina rungtynes su Argentina.

Treneris Jonas Kazlauskas teigia, kad iš šio mačo tikrai galima daug ko pasimokyti – ypač vidinės drausmės ir kantrybės.

Jam antrina ir Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Treneri, Visų pirma, ką galima pasakyti po tokių beprotiškų rungtynių?

Yra daug pozityvo, iš kurio galima pasimokyti. Kai pradėjome pirmauti, mus bandė išmušti iš ritmo. Turiu pasakyti, kad mes su tuo nesusitvarkėme. Per jautriai reagavome. Tokiais atvejais su teisėjais turi kalbėti treneris, o ne visa komanda ar platesnis ratas. Antras dalykas, buvo elementarių situacijų – neteisingai sužaidėme ir galėjome kokius penkis kartus laimėti. Nekalbu apie teisėjavimą. Pagalvojome, kad galbūt laikas pasibaigė, galbūt nieko nebus, galbūt duos baudą, galbūt, galbūt, galbūt. Tą turime labai gerai išsianalizuoti, kad tokių situacijų daugiau nebūtų.

Matėme, kad abi komandos slėpė savo pagrindinius žaidėjus...

Jie yra žymiai vyresni už mus. Be abejonės, tikėtis, kad jie daug laiko žais draugiškose rungtynėse būtų keista . Tai yra komanda, kuri tikrai gali sužaisti labai aukšto lygio rungtynes. Tuo net neabejoju. Kontraktus dėl draugiškų rungtynių pasirašinėjome prieš Naujus metus, o tik po to paaiškėjo, kas mūsų pogrupyje bus. Be abejo, kažkaip turime žaisti ir kartu neatskleisti visų kortų. Taip bus ir su rungtynėse su Brazilija. Iš kitos pusės, yra kažką labai sudėtinga pasitikrinti dėl tokio keistoko teisėjavimo. Tai buvo didžiulė patirtis, ypač jauniems žaidėjams, o ir vyresni galėjo pasitikrinti.

Tai, kad Jonas Valančiūnas tik du kartus metė į krepšį rodo, kad jis šiandien taip pat nebuvo akcentuojamas?

Matote, šiandien mes nežaidėme „ant didelių žmonių“ ir ypatingai „ant Jono“. Negalvoju, kad jie tam nepasiruošę. Po to, kai jie (varžovai), pradėjo Jono kažkur viduryje aikštelės provokuoti, nesinorėjo, kad jis kažkur dalyvautų tokiuose susistumdymuose ir buvo saugomas, kad kažkas neatsitiktų.

Kalbėjote apie emocijas, kurių nereikėjo. Turėjote omenyje komandos daktarą?

Mes dabar nekalbėsime kas ką. Tai yra vidiniai komandos reikalai.

P. Jankūnas: „Buvo labai įdomios rungtynės ir daug įdomių švilpukų. Reikia tikrai pasimokyti, kad reikia žaisti iki galo. Turėjome kelias progas laimėti, bet jomis nepasinaudojome. Gaila, bet čia yra draugiškos rungtynės. Pasimokėme žaisti pratęsimus, kai rezultatas yra lygus ar minus keli taškai. Svarbiausia – laimėti olimpiadoje. Kas žiūrėjo – visi viską supranta. Varžovai irgi viską supranta ir jie mums tą pasakė su šypsena. Nereiktų išsimušti iš vėžių, jeigu nebuvo kažkokia sušvilpta bauda. Jeigu olimpinėse praloštume vienas, kita praloši ir viso gero. Reikia kantrybės ir šaltakraujiškumo. Visi galvojome, kad R. Javtoko metimas buvo geras, bet po to paaiškėjo, kad jis buvo po laiko.“

R. Javtokas: „Tokios rungtynės užgrūdina. „Tiek teisėjų atžvilgiu, tiek apskritai. Neišnaudojome tiek daug šansų. Dar vis nepagauname savo žaidimo, aišku, ir nežaidė pabaigoje tie, kurie turėtų žaisti, neatskleidėme kortų. Atrodo, kad reikia tiesiog kamuolį palaikyti, baudas įmesti, o padarome klaidą. Smulkmenos, kurios olimpiadoje negali būti atleidžiamos. Reikia susitvarkyti su nervais ir išlaikyti turimą persvarą. Ir rungtynių pradžioje reikia didesnės koncentracijos, nes paleidžiame priešą į priekį, o po to vejamės. Kai mečiau paskutinį metimą, labai abejojau, ar jis bus laiku. Komandos draugai pradėjo džiaugtis, sveikinti.“alt


Alfa.lt
ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis