Reklaminis skydelis

Tai bent milžinai! Du už A. Sabonį aukštesni 16-mečiai prikaustė viso pasaulio trenerių žvilgsnius (Sukrečiantis vaizdelis)222 ir 230 centimetrai – tai didelis ūgis profesionaliam krepšininkui. Tačiau įsivaizduokite, kaip reikia jaustis, kai esi tokio ūgio būdamas vos 16-metis ir turi žaisti su savo bendraamžiais. Jautiesi, švelniai tariant, kaip milžinas.

Cholas Marialas krepšinio aikštelėje savo oponentus „maudo kaip vaikus“, nes jie ir yra dar vaikai. Šis vaikinukas iš Sudano yra vos 16-os metų, tačiau dėl savo ūgio jau yra nesustabdomas aikštelėje. Šiuo metu jis gyvena Floridoje ir gina „West Oaks“ mokyklos garbę. Nepaisant to, kad jaunuolio ūgis jau yra 222 centimetrai (palyginimui, Arvydo Sabonio ūgis – 220 centimetrų), aikštelėje jis sukasi kaip vijurkas. Nieko nuostabaus, kad trenerių iš viso pasaulio, o ypač NBA ekipų, akys atgręžtos į šį milžiną. Tiesa, stipriausioje pasaulio lygoje, jei iki to laiko neiššvaistys savo talento, Cholas galės debiutuoti ne anksčiau kaip 2019-aisiais.

Tuo tarpu Jaunuolis iš Rumunijos Robertas Bobroczky šiuo metu žaidžia krepšinį Italijoje ir oranžinio kamuolio paslapčių mokosi Romoje.

16-likmetis savo ūgiu jau dabar pranoksta visus esamus NBA lygos krepšininkus. Rumuno ūgis – 230 cm! Tiesa, paauglys susiduria su rimta problema – jam tragiškai trūksta masės. Jis sveria vos 84 kilogramus.

Paklausite, iš kur toks ūgis? Robertas centimetrus paveldėjo iš savo 217 cm ūgio tėvo Zigmondo, kuris anksčiau taip pat žaidė krepšinį profesionaliai.

R. Bobroczky auga tiesiog neįtikėtinai sparčiai – sakoma, kad jis per metus paauga apie 10 centimetrų (!).

Rumunų milžinas praėjusiais metais pasirašė sutartį su Romos „Stella Azzurra“ komanda – ta pačia ekipa, kurioje karjerą pradėjo 2006 metais NBA naujokų biržoje pirmuoju šaukimu pakviestas Andrea Bargnani.

Pats moksleivis anksčiau žavėdavosi Yao Mingo žaidimu, o dabar susidomėjęs stebi Anthony Daviso ir Kristapo Porzingio žaidimą.

Įdomu tai, kad aukščiausias visų laikų NBA krepšininkas yra taip pat rumunas. Vašingtono „Bullets“ ir Naujojo Džersio „Nets“ komandose rungtyniavusio Gheorghe‘o Muresano ūgis siekia 231 cm.

Legendinio Sudano krepšininko Manute Bolo ūgis taip pat siekė 231 cm.

Visgi ūgis dar nieko nereiškia. Nors R. Bobroczky už savo bendraamžius yra aukštesnis keliomis galvomis, aukštaūgis juda labai sunkiai ir vangiai, yra beprotiškai liesas bei dažniau renkasi metimus iš vidutinio nuotolio nei iš po krepšio.

R. Bobroczky galima pagirti už gerą aikštelės matymą ir blokuojamus metimus. Vis dėlto reikia pripažinti, kad jis dar yra labai jaunas ir iki profesionalo šiam bokštui – dar daug treniruočių ir prakaito. Tačiau potencialo šis dangoraižis tikrai turi.

altBasketZone.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis