Reklaminis skydelis

L. Dončičius vasaros veltui nešvaisto: į NBA arenas grįš viršsvorį pakeitęs raumenimis (FOTO)Lyg viesulas NBA padangę jau debiutiniame savo sezone supurtęs Luka Dončičius kaipmat užsitarnavo būsimos lygos superžvaigždės statusą. Tiesa, istorinius rodiklius 20-metis slovėnas fiksavo nė nebūdamas pačios geriausios savo fizinės formos.Dar balandžio pradžioje, sulig reguliariojo sezono pabaiga, prasidėjusių atostogų L. Dončičius neleidžia veltui ir pastebimai sutvirtėjo.

„Šiam jaunuoliui limitas yra tik dangus, – po akistatos su L. Dončičiaus vedama Dalaso „Mavericks“ ekipa vasarį sakė Los Andželo „Clippers“ strategas Docas Riversas. – Tik palaukite, kol jis įgaus tinkamą fizinę formą.“

Ir išties – nors L. Dončičius fiksavo įspūdingą statistiką, jau pirmojo savo sezono metu rinkdamas po 21,2 taško, 7,8 atkovoto kamuolio ir 6 rezultatyvius perdavimus per susitikimą, daugelis pastebėdavo, jog slovėną kiek varžo praėjusiais metais, prieš debiutą NBA, priaugti kilogramai.

Nors oficialiais duomenimis jo svoris siekė 99 kilogramus, užkulisiuose kalbėta, jog pajėgiausioje planetos lygoje L. Dončičius ėmė žaisti sverdamas mažiausiai 105 kg. Tai matydavosi ir rungtynių metu – įprastai įspūdingai jas pradėdavęs gynėjas dažnai antroje rungtynių pusėje sunkiau pavilkdavo kojas, o taip pat nelengvai jam sekėsi ištverti ir sudėtingu grafiku pažymėto reguliariojo sezono pabaigą.

Priaugti kilogramai buvo ankstesnio L. Dončičiaus rungtynių maratono pasekmė – sezono metu Madrido „Real“ klubą, o vasaromis Slovėnijos rinktinę tempęs krepšininkas iki 2018-ųjų birželio trejus metus žaidė praktiškai be poilsio, tad bendru žaidėjo ir „Mavericks“ nutarimu pernai buvo nuspręsta, jog geriausia jam būtų kelis mėnesius praleisti be intensyvių treniruočių ir pailsėti.

Apleidęs sporto salę ir nesilaikydamas režimo L. Dončičius priaugo minėtąjį svorį, kurio nesugebėjo numesti net ir ėmęs sportuoti Dalase. Nors papildomi kilogramai jaunajam vunderkindui netrukdė drebinti NBA arenų, netrūko kalbų, kad siekiant tolesnio tobulėjimo ir traumų prevencijos slovėnui buvo būtina susigrąžinti ankstesnį savo svorį bei sutvirtėti fiziškai.

L. Dončičius pradėjo nuo mitybos sureguliavimo – dar gruodį jis pasisamdė asmeninį šefą, turėjusį planuoti jo mitybos režimą ir pakeisti valgymo įpročius.Kitas etapas prasidėjo pasibaigus sezonui, kai pailsėjęs kelias savaites krepšininkas kibo į darbus ir per kelis mėnesius ne tik atsikratė papildomo svorio, bet ir akivaizdžiai sustiprėjo fiziškai.

„Mačiau Luką dirbantį su Ricku Carlisle‘u („Mavericks“ vyriausiuoju treneriu – Alfa.lt) ir netgi išvydau pilvo preso požymius“, – dar birželį juokavo Dalaso klubo savininkas Markas Cubanas. Netrukus milijardierius iš slovėno netgi išgirdo pažadą – iki sezono pradžios jis turės pilną pilvo presą, vadinamąjį „six pack“.Nors daugelis tokį L. Dončičiaus, didžiąją vasaros dalį sportuojančio gimtojoje Liublianoje, pažadą vertino su šypsena, panašu, kad „Mavericks“ lyderis burnos veltui neaušino – ketvirtadienį tviteryje jis pasidalino nuotraukomis, kurios jau sulaukė reakcijų tarp NBA ekspertų ir gerbėjų.Panašu, kad į D. Riverso ir kitų jo fizine kondicija abejojusių žmonių nuomonę įsiklausęs L. Dončičius kitame sezone sugrįš dar tvirtesnis ir geresnis.
Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama