Reklaminis skydelis

Klaipėdoje – italų trenerio akistata su valkata: jo žinios mane privertė išsižiotiItalijos krepšinio rinktinės treneris 65-erių Romeo Sacchetti Lietuvoje jaučiasi ramus, o nuo jo veido nedingsta šypsena – pasaulio krepšinio čempionato kelialapis kišenėje, nauja darbo sutartis ant stalo. Strategas penktadienį Italijos Varėzės mieste net buvo maudomas aikštėje po to, kai jo auklėtiniai įveikė Vengriją 75:41 ir po 13 metų pertraukos ir vėl žais planetos čempionate.Jau dvejus metus Italijos ekipai vadovaujantis R.Sacchetti sekmadienį Klaipėdoje net pateko į gan linksmą istoriją, kuri jam pačiam paliko didelį įspūdį.

„Tai gan netikėta ir man pačiam. Aš buvau net apstulbęs“, – sekmadienio vakarą „Švyturio“ arenoje kalbėjo Italijos rinktinės strategas.

Vyras tikino, kad žaidėjams persirenginėjant ir rengiantis treniruotei, jis šalia arenos nutarė surūkyti cigaretę.

Vos tik ją prisidegus, pasirodė vietos valkata, kuris paprašė vyro pinigų – ištiesęs ranką parodė saujoje smulkius centus.

„Pasakiau, kad neturiu su savimi smulkių pinigų ir esu užsienietis, nemoku kalbos. Tada jis pirštu bedė į cigaretę ir paklausė, ar nepavaišinsiu. Kodėl ne. Daviau. Tada tas šlubčiojantis vyrukas paklausė, iš kur, kokia šalis. Pasakiau, kad iš Italijos. Jis nusišypsojo ir pasakė – Adriano Čelentano. Žinote, velnias, bet man buvo malonu“, – kalbėjo prieš septynerius metus geriausiu Italijos strategu pripažintas vyras.

Jau penktadienį Italijos krepšinio federacija nusprendė, kad po sėkmingos atrankos R.Saccetti rinktinei turi vadovauti iki 2021 metų Europos krepšinio čempionato.

„Galima sakyti, kad rungtynės su Lietuva jau nieko nelemia. Bet... Man ir mano žaidėjams tai didžiulė garbė. Juk krepšinis Lietuvoje yra svarbiausias sportas.

Jis labai reikšmingas tiek gyventojams, tiek ir Lietuvos istorijai. Gal tai nebus svarbi kova dėl įskaitinių taškų, bet bus labai malonu žaisti šalyje, kuri gyvena krepšiniu.

Aš bandau tai paaiškinti ir žaidėjams, kad čia žaisti yra didelė garbė“, – nuoširdžiai kalbėjo M.Sacchetti.- Jūs, italai, vieninteliai nugalėjote Lietuvos rinktinę pasaulio čempionato atrankoje. Tai geras jausmas?

– Mes tada pralaimėjome Nyderlandams, todėl mums labai reikėjo tos pergalės prieš lietuvius. Galiu pasakyti, kad tikrai labai gerai gynėmės prieš galingai sustyguotą rinktinę. Lietuviai istoriškai turi labai gerus puolančius krepšininkus, todėl tokia pergalė yra daug ko verta.

Dabar Lietuvos rinktinė yra kitokia. Ką išskirtumėte iš jos žaidėjų?

– Taip, ši komanda kitokia. Ir mes kitokie – patys palikome tris Milano „Olimpia“ žaidėjus namuose, o naujiems juos pakeitusiems krepšininkams tai bus gera patirtis ir proga žaisti prieš gerą komandą.

Lietuviai turi gerus metikus. Be to, labai gerai iš toli meta ketvirtas numeris – Eimantas Bendžius . Jūsų rinktinė taip pat turi aukštaūgį iš Pezaro klubo – Egidijų Mockevičius. Jis puikiai kaunasi dėl kamuolių. Lietuva turi labai daug gerų žaidėjų ir net sunku suskaičiuoti, kiek jie jų jūs panaudojote pasaulio čempionato atrankoje.Jums nekeista, kad tokios krepšinio valstybės kaip Slovėnija ar Kroatija liko už pasaulio čempionato borto?

– Krepšinis dabar keičiasi. Kai aš žaidžiau Italijos rinktinėje 1980-siais, tais laikais Europoje buvo stiprios TIK Jugoslavijos ir Sovietų Sąjungos komandos. Kai šios valstybės dingo, nebeliko ir tų rinktinių, bet atsirado Lietuva, Latvija, Rusija, Serbija, Juodkalnija, kitos šalys. Tai pakeitė krepšinio istoriją. Mums labai svarbu prisiminti istoriją. O pastaraisiais metais ji smarkiai keičiasi.


Modestas Krukauskas | lrytas.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama