Reklaminis skydelis

Balsavimas! Kas turėtų būti Lietuvos rinktinės lyderiai?Jau rugpjūčio 31 dieną Kinijoje startuoja 2019 metų pasaulio krepšinio čempionatas. Lietuvos krepšinio aistruoliai šio renginio laukia ypatingai, kadangi praėjusią vasarą nevyko joks rimtas rinktinių turnyras, tad nacionalinė rinktinė turėjo laisvą vasarą pirmą kartą nuo 2002-ųjų, kai nepateko į pasaulio čempionatą Jungtinėse Valstijose.Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius Lietuvos rinktinės žaidėjus, kurie pirmenybėse turėtų imtis lyderio vaidmens.

Jonas Valančiūnas. Šis vidurio puolėjas jau kurį laiką yra tapęs tikru nacionalinės komandos veidu. Puikus rezultatus anapus Atlanto demonstruojantis uteniškis yra laikomas vienu geriausių artėjančių pirmenybių „centrų". Veikiausiai ne veltui būtent jam yra prognozuojama rezultatyviausio rinktinės žaidėjo rolė.

Praėjusį sezoną J. Valančiūnas pradėjo Toronto „Raptors" ekipoje, tačiau vasario mėnesį buvo iškeistas į kitą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) klubą Memfio „Grizzlies". Su šia komanda aukštaūgis neseniai sudarė naują trejų metų kontraktą, tad čempionatą krepšininkas turėtų pasitikti puikiomis nuotaikomis.

Domantas Sabonis. Itin svarbi rolė artėjančiame čempionate prognozuojama ir antrajam Lietuvos atstovui NBA lygoje, legendinio Arvydo Sabonio sūnui Domantui. D. Sabonis yra itin universalus krepšininkas galintis žaisti tiek ketvirtoje, tiek penktoje pozicijoje. Priešingai nei J. Valančiūnas, D. Sabonis pasižymi ne fizine jėga, o staigumu ir greičiu, tad varžovams galėsime pasiūlyti itin pajėgų ir vienas kitą papildantį aukštaūgių duetą.

2018-2019-ų metų sezoną D. Sabonis praleido Indianos „Pacers" klube, kur buvo vienas iš komandos lyderių. Lietuviui netgi nedaug trūko, jog jis būtų iškovojęs prestižinį NBA apdovanojimą kaip labiausiai per metus patobulėjęs krepšininkas, o šis faktas puikiai atspindi žaidėjo pažangą.Mindaugas Kuzminskas. Šio lengvojo krašto puolėjo karjera pastaruosius keletą metų klostėsi neypatingai gerai. Tačiau rinktinė yra visai kas kita ir joje M. Kuzminskui prognozuojama išties solidi rolė startiniame penkete.

Prieš keletą metų M. Kuzminskas pabandė įsitvirtinti NBA, tačiau Niujorko „Knicks" klube nesulaukęs daug žaidybinio laiko vilnietis grįžo į Europą ir žaidė Milano „Olimpia" ekipoje. Čia M. Kuzminsko pasirodymai nebuvo tokie geri, kaip buvo galima tikėtis, tačiau šioje komandoje lietuvis dažniausiai žaisdavo sau kiek neįprastoje sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Realu, kad kitąmet viskas bus visai kitaip – M. Kuzminskas jau sudarė kontraktą su Pirėjo „Olympiakos", kurią treniruoja garsusi Davidas Blattas.

Lukas Lekavičius. Šis krepšininkas gali tapti juoduoju rinktinės arkliuku. Nors kaip pagrindinis Lietuvos nacionalinės komandos atakų dirigentas vis dar yra matomas Mantas Kalnietis, tačiau dauguma krepšinio specialistų sutinka, jog L. Lekavičius talentu šiuo metu yra bene geriausias gynėjas Lietuvoje. Mažas, judrus, taiklus ir puikiai žaidimą skaitantis įžaidėjas yra tai, ko Lietuvos rinktinei visada reikėjo.

Pastaruosius dvejus metus L. Lekavičius ragavo legionieriaus duoną. Jis žaidė legendiniame Atėnų „Panathinaikos" klube, tačiau deja negavo itin daug žaidybinio laiko. Dabar L. Lekavičius sugrįžta į gimtinę kur ir vėl žais Kauno „Žalgiryje". Praktiškai neabejojama, jog čia iškart pamatysime kur kas geresnius krepšininko rezultatus.

Eurobasket.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama