Reklaminis skydelis

Talismanas, daina, taurė, kamuolys, ambasadoriai ir čempionato miestai (Pasaulio čempionatas 2019)2019 m. pasaulio krepšinio čempionatas – 18-tas pasaulio krepšinio čempionatas, kuris vyks 2019 m. rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Šis čempionatas žymės naują Pasaulio krepšinio čempionatų erą – pirmą kartą nuo 1967 m. šios varžybos nesidubliuos su FIFA pasaulio čempionatu, taip pat komandų skaičius bus padidintas iki 32.
Rugpjūčio 8 d. oficialiai pristatytas pasaulio krepšinio čempionato Kinijoje himnas bei vaizdo klipas. Dainą sukūrė Kinijos popscenos žvaigždė Tia Ray bei JAV muzikos atlikėjas Jasonas Derulo.

Pagrindinis dainos tikslas - sukurti šventę bei parodyti pasauliui, jog krepšinis yra įvairių kultūrų sirgalius vienijantis sportas.

Dainos pavadinimas – „Champion“.Pasaulio čempionate krepšininkai rungtyniaus su naujuoju „Molten“ kamuoliu.

Oficialus kamuolys:

FIBA pristatė ir oficialų šių varžybų talismaną, kurį išrinko krepšinio fanai iš viso pasaulio, dalyvaudami specialiame balsavime. Siūlyti savo dizainus ir idėjas galėjo visi norintieji, ir galiausiai, išrinkus 10 finalinių kandidatų, oficialiu talismanu buvo išrinktas elniukas, vardu Svajonių Sūnus (angl. Son of Dreams), kuris simbolizuoja „komandos gebėjimą dalintis svajone“ ir „paversti svajones realybe“.Talismanas:Taurė:

Pasaulio krepšinio čempionate prie oficialiai jau anksčiau paskelbtų tarptautinių turnyro ambasadorių – buvusių krepšininkų Yao Mingo bei Kobe Bryanto, jungiasi dar viena krepšinio legenda, savo šalies rinktinę į didžiausias pergales šalies istorijoje vesdavęs – Dirkas Nowitzki.

Pasibaigus šiam NBA lygos sezonui – Vokietijos krepšinio legenda paskelbė, jog baigia savo įspūdingą krepšininko karjerą, kuri vien stipriausioje pasaulyje krepšinio lygoje tęsėsi 21-erius metus.

Dalaso „Mavericks“ ekipos garbę visos savo karjeros už Atlanto metu gynęs vokietis – 2007-aisiais buvo išrinktas geriausiu lygos žaidėju, 2011-aisiais tapo NBA čempionu bei 14 kartų buvo rinktas į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

2002-aisiais metais vokietis nuvedė savo šalį į pasaulio krepšinio čempionato pusfinalį, kuriame patyrūs pralaimėjimą, vėliau padėjo savo šaliai užlipti ant nugalėtojų pakylos, iškovojant bronzos medalius. Dar po trejų metų – 2005-aisiais, Europos krepšinio čempionate Vokietija vedama savo lyderio suklupo tik pirmenybių finale.

Ambasadoriai:Čempionato miestai

Nuspręsta, jog pasaulio krepšinio čempionato kovos bus žaidžiamos aštuoniuose Kinijos miestuose: Pekine (18 tūkstančių vietų talpinančioje arenoje), Šanchajuje (18 tūkstančių vietų arena), Nandžinge (19,6 tūkst.), Vuhane (11,7 tūkst.), Guandžou (11,6 tūkst.), Fošane (14,7 tūkst.), Šendžene (12,3 tūkst.) bei Donguane (16 tūkst.), kur grupės etapo rungtynes žais Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė.

Ketvirtfinalio etapo dvikovos bus žaidžiamos Donguane bei Šanchajuje, o pusfinaliai bei mačas dėl trečiosios vietos ir finalas – Pekine.

Žemiau rasite paveikslėlį su pasaulio krepšinio miestų lokacijomis ir kurios grupės, bei komandos žais kiekviename iš šių miestų


ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama