Reklaminis skydelis

Sumautų pokštų karalystėjeŽodžiai „sumautas pokštas“ Lietuvoje skambėjo visą savaitgalį, jų autorius - Lietuvos krepšininkų treneris Dainius Adomaitis. Tiksliau, treneris po pralaimėjimo prancūzams vartojo stipresnį žodį, jis ištarė anglišką keiksmažodį. Vertimas „sumautas“ šiuo atveju tinka, nes padėtis išties atrodo sumauta, ir ne tik dėl vieno konkretaus atvejo, atėmusio iš lietuvių šansą iškovoti pasaulio čempionato medalius.Krepšinyje dabar daug sumautų pokštų. Nors sakoma, jog negalima painioti sporto su politika, tokia pozicija jau neturi prasmės. Ne todėl, kad šios sferos susiliejo, o todėl, kad sportas perėmė iš politikos visus purviniausius atributus. Įtakos grupės jame lygiai taip pat kovoja dėl galios, o galutinis tikslas - pinigai. Kas teisinga, kas neteisinga, neturi reikšmės.

Teisėjas, šiurkščiai suklydęs lietuvių mače su prancūzais, padarė tokią pačią klaidą ankstesnėse rungtynėse. Jis turėjo būti išsiųstas namo po pirmosios klaidos. O kas tada būtų? Tada Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) būtų paskyrusi kitą teisėją, turbūt - nė kiek ne geresnį. Nes geriausi teisėjauja Eurolygoje ir jų FIBA varžybose nėra. Nes Eurolyga ir FIBA yra dvi dėl įtakos kovojančios grupuotės, nepasidalijančios pyrago.

Viena nėra geresnė už kitą. Eurolyga taikosi nugriebti grietinėlę, nesirūpindama visa krepšinio piramide. FIBA bando grietinėlės neatiduoti ir kuo toliau, tuo labiau stengiasi centralizuoti valdymą, nepaisydama stipriausių krepšinio valstybių interesų. Abi organizacijos žaidžia demokratiją, bet Eurolyga yra verslo grupė, o FIBA primena autoritarinės šalies funkcionierių kliką.

Todėl sumautų pokštų netrūksta. Argi nejuokinga, kai dėl organizacijų karo atrankoje žaidžia susilpnėjusios rinktinės ir slovėnai bei latviai lieka be pasaulio čempionato? Argi nesinori kvatoti, kai teisėjai į čempionatą atvyksta lyg į kursus, kuriuose keliama kvalifikacija? Juk tai tik menkutės aukos kovoje dėl įtakos sferų. Juk taip sukasi pasaulis, tai kodėl sportas turi būti išimtis?

Simboliška, kad D.Adomaičio žodžiai nuskambėjo Kinijoje - šalyje, kurioje klesti cenzūra. Be abejo, FIBA reagavo ir cenzūravo trenerio kalbos įrašą. Kaip sakoma, toks tokį pažino, alaus pavadino. Kinijos komunistų partijos „vertybės“ FIBA vadovams yra tikrai suprantamos ir priimtinos.


Arūnas Abromaitis | Respublika.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama