Paieška


Apsilankyk!Reklama

FIBA vadovas dar kartą pakartojo: teisėjavimas buvo geras, o teisėjai buvo puikiai pasiruošęFIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis nemano, jog teisėjavimas pasaulio čempionate Kinijoje buvo prasto lygio.Spaudos konferenciją prieš mažąjį ir didįjį planetos pirmenybių finalus surengęs graikas tikino, jog arbitrai turnyrui buvo pasiruošę gerai bei nesureikšmino jų padarytų klaidų, tarp jų – ir Prancūzijos bei Lietuvos susitikimo pabaigoje nepamatyto Rudy Gobert'o taisyklių pažeidimo, kai šis neleistinai nuo lanko numušė Jono Valančiūno mestą kamuolį.

„Tai – pirmas kartas, kai turime tiek daug teisėjų iš viso pasaulio. Jie teisėjavo visuose atrankos etapuose, dirbo ir 2017 m. Europos čempionate, ir kitų žemynų pirmenybėse, – sakė nuo praėjusių metų pabaigos pareigas einantis A. Zagklis. – Teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę, o FIBA daug investavo į jų pasiruošimą. Tęstinumas yra labai svarbus, o prieš tai jie dirbo labai gerai. Teisėjavims buvo geras.

Žinoma, klaidos yra žaidimo dalis ir jos kartais turi didelės reikšmės. Dėl to po vienų rungtynių (Lietuvos ir Prancūzijos susitikimo) mes atvirai pripažinome klaidą ir trys teisėjai daugiau nebeteisėjavo."Primename, kad FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis jau kiek anksčiau teigė, kad teisėjų darbą vertiname tik teigiamai. Apie tai skaitykite ČIA.

Graikas spaudos konferencijoje eilinį kartą gynė pasaulio čempionato atrankos sistemą.

„Išbandėme tik pusę mūsų sistemos, nes tai yra ketverių metų ciklas. Bet apskritai esame ja patenkinti. Atrankos varžybų įtaka krepšiniui buvo išties pozityvi. Mums reikia reguliarių nacionalinių komandų rungtynių savose šalyse", – aiškino graikas.

Daug atgarsio Kinijoje sulaukė ir FIBA sprendimas lemiamo turnyro etapo metu kai kurioms komandoms skirti daugiau laiko poilsiui. Pavyzdžiui, pusfinalyje kritusios Australijos ir Prancūzijos rinktinės prieš kovą dėl finalo turėjo vos dvi paras, per kurias dar ir turėjo nuvykti iš Donguano ir Šanchajaus į Pekiną, kai tuo tarpu argentiniečiai ir ispanai prieš šiuos mačus ilsėjosi tris paras.

Ypač dėl nelygių sąlygų po pusfinalio skundėsi prancūzai, o A. Zagklis pripažino, kad į šią problemą dera atkreipti dėmesį.

„Komandų kelionės tarp miestų šiame turnyre buvo iššūkis, o tai turime įvertinti po čempionato. Noriu į tai giliau pažvelgti ne tik iš FIBA, bet ir iš pačių šalių federacijų pusės. Visgi turnyras negali vykti tris savaites – jį reikia įvykdyti per trumpesnį laiką. Kartais kai kurie dalykai ant popieriaus atrodo gerai, bet tai įgyvendinus pasimato netobuli aspektai", – kalbėjo graikas.

Neigiamų atsiliepimų prieš ir ypač per pasaulio čempionatą sulaukė ir FIBA sprendimas metais nukelti planetos pirmenybių rengimą. Dabar jos vyksta likus vos metams iki olimpinių žaidynių, o tai lėmė, jog daugybė žymių krepšininkų atsisakė vykti į Kiniją.

„Turnyrų datos yra susitarimo klausimas. Šiuo metu nesvarstome keisti 2023 m. pasaulio čempionato datos, tačiau pirmiausia turime išanalizuoti tai, kas pavyko ar nepavyko šiose planetos pirmenybėse", – kalbėjo A. Zagklis.

Pastaruoju metu netrūksta ir kalbų, kad pasaulio čempionatą svarbiausiu krepšinio renginiu norinti padaryti FIBA ketina pasekti futbolo pavyzdžiu ir apriboti ar net visai panaikinti galimybes komandoms į olimpines žaidynes siųsti stipriausias savo sudėtis.

Apie tai paklaustas A. Zagklis nepateikė konkretaus atsakymo, bet patikino, kad olimpiadose vykstantis krepšinio turnyras vis dar yra FIBA planuose.

„Olimpinės žaidynės yra didžiausias sportinis renginys pasaulyje, o krepšinio turnyras jose mums suteikė gražiausius epizodų per šio sporto istoriją. Tarptautinis olimpinis komitetas yra vienas svarbiausių mūsų partnerių, tad džiaugiuosi, kad jo prezidentas Thomasas Bachas šiandien atvyks stebėti pasaulio čempionato finalo", – sakė FIBA generalinis sekretorius.Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama