Reklaminis skydelis

Pristatęs naują pavadinimą D. Gudelis kalbėjo apie mažėjančias „Ryto“ skolas ir atsiprašė R. KurtinaičioLaurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos sostinėje nebelieka. Nuo ateinančio sezono Vilniaus klubas oficialiai vadinsis „Rytas“, o jo tikrai nebetreniruos Rimas Kurtinaitis. Po ketvirtadienį įvykusio „Ryto“ pavadinimo pristatymo klubo direktorius Darius Gudelis dalijosi mintimis apie pokyčius komandoje.Nors jau kuris laikas kalbama apie tai, kad nuo kito sezono prie Vilniaus komandos vairo stos Dainius Adomaitis, kalbėdamas su žiniasklaida D. Gudelis vengė paminėti Lietuvos rinktinės trenerio pavardę ir tvirtino, kad „naujasis strategas bus paskelbtas netrukus“.

Visgi netrukus pats D. Gudelis viešai ėmė atsiprašinėti sezono uždarymo metu „Lietuvos ryto“ arenoje nebuvusio Rimo Kurtinaičio. Anot klubo direktoriaus, atkrintamųjų varžybų metu išplatinta informacija apie trenerio keitimą buvo neetiška, o pačiam R. Kurtinaičiui buvo labai nelengva.

D. Gudelis tvirtino žinantis, kurie žmonės paskleidė vidinę klubo informaciją ir teigė, kad ateityje tai nepasikartos.Kokios permainos prieš naują sezoną laukia „Ryto“ klubo?

– Daug permainų laukia. Natūralu, kad profesionaliame krepšinyje tos permainos yra neišvengiamos. Džiaugiuosi, kad šiemet sustiprėjome kaip komanda, kad sugebėjome užsitikrinti ilgalaikę strategiją. Turiu žinią, kad klubo skolos nuo 4,1 mln. sumažėjo iki 553 tūkst., žinia ta, kad klubas pilnai atsiskaitė su buvusiais dalininkais, nebeturime jokių įsipareigojimų. Pradedame baltą lapą, nuo kurio eisime į priekį.

Lyginant su praėjusių metų pokyčiais komandos sudėtyje, jų tikrai bus mažiau. Jeigu praėjusį sezoną pradėdami turėjome iššūkį suburti lietuvius pagal LKL reikalavimą, turėjome po tam tikro skandalo papildomai įtikinėti, kodėl legionieriai arba jų agentai turi patikėti žaidėjus Vilniaus klubui, šiandieną tų problemų nebėra. Procesas vyksta, tikiuosi jis padės gerą pagrindą kitam sezonui.„Žalgiris“ jau pradėjo komandos komplektaciją. Kokia jūsų situacija?

– Pirmas darbas, kurį turėsime padaryti, tai yra vyriausiojo trenerio paskelbimas. Dabar yra derinamos paskutinės detalės. Ne paslaptis, kad kontraktas su Rimu Kurtinaičiu baigėsi, nėra paslaptis, kad sezono metu kiekvienas klubas jau galvoja apie kitus metus – buvo svarstomos trys kandidatūros į naujo trenerio poziciją. Dabar yra derinamos paskutinės detalės, kai tik jos bus patvirtintos, mes tai paskelbsime.

Kodėl sutartis su juo nebuvo pratęsta?

– Kol kas negalime apie tai sakyti, kai bus pristatytas naujas treneris, bus pristatyti pokyčiai. O apskritai grįžtant prie trenerio situacijos aš noriu atsiprašyti Rimo. Aš suprantu jį kaip žmogų, tikrai buvo labai sudėtingas metas atkrintamųjų metu paskleisti informaciją. Aš džiaugiuosi, kad jis išlaikė šį išbandymą.

Natūralu, kad profesionaliame sporte yra nelengva atlaikyti tuos iššūkius. Bet tikri profesionalai yra tie, kurie juos atlaiko. Aišku, tai yra neleistinas įvykis, ir tie žmonės, kurie tai padarė – aš juos gerai žinau, o jie žino apie tai.... Klubas deda ir dės pastangas, kad ateityje tokie dalykai nepasikartotų.

Kas iš žaidėjų liks, o kas neliks?

– Komandos stuburas iš esmės yra lietuviškas. Apie komplektaciją geriausiai kalba atsakingas sporto direktorius Linas Kleiza. Sulaukime naujo trenerio paskelbimo. Gerai žinote, kad nauja klubo vadovybė formuodama sudėtį remiasi treneriu. Taip buvo su R. Kurtinaičiu, kuris turėjo pilna galimybių komplektuoti komandą. Taip bus ir komplektuojant naują komandą.

Kodėl klubą palieka jūsų pavaduotojas Martynas Purlys?

– Klubas taip nusprendė. Tai yra vidinis sprendimas, mes matome žmones, kurie auga. Matome Julių Sarapiną, kuris buvo komandos vadovas, kuris buvo arti komandos. Mes turime marketingo vadovę Loretą Stakauskaitę, šitas administracijos branduolys lieka. Manau, jie susidoros su jiems teksiančiomis naujomis atsakomybėmis ir iššūkiais.

Visą straipsnį skaitykite čia

alt

alt


Laurynas Butkauskas | DELFI.lt ir Krepsinis.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama