Reklaminis skydelis

„Olympiakos“ nuopuolio pavyzdžiu pasirėmęs A. Brazys: „Dabar „Žalgiris“ visai kitoks“„Dabar gaunasi visai kitas krepšinis. Be tikro rimto įžaidėjo laimėti Eurolygoje yra nepaprastai sunku“, – penktadienio Kauno „Žalgirio“ pergalės akcentus vardino žinomas krepšinio specialistas Algirdas Brazys.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išties pradėjo demonstruoti geresnį žaidimą ir 94:67 sutriuškinę namuose Stambulo „Darussafaka“ pratęsė pergalių seriją Eurolygoje iki keturių. 13-asis laimėtas susitikimas leido Kauno komandai įsitvirtinti 10-oje turnyrinės lentelės vietoje ir išlaikyti gyvas viltis patekti į Eurolygos atkrintamąsias.

Dabar Lietuvos čempionai neprimena tos komandos, kuri 2018 ir 2019 metų sandūroje per aštuonias rungtynes Eurolygoje buvo pralaimėję net septynis sykius.

„Visumoje tas toks periodas buvo sunkus, kuomet traumos pakirto „Žalgirį“. Nekalbu apie Pauliaus Jankūno ar Antano Kavaliausko traumas, bet apie Nate'ą Woltersą ir Leo Westermanną. Žaidimas labai daug priklauso nuo įžaidėjo.

Dabar gaunasi visai kitas krepšinis. Be tikro rimto įžaidėjo laimėti Eurolygoje yra nepaprastai sunku. Vienas dalykas, kad L.Westermannas įgavo jau gerą formą, kitas dalykas liečia Thomasą Walkupą.

Žmogui nėra lengvai persiorientuoti į kitą poziciją. Mane labai nustebino, kaip jis greitai tą sugebėjo padaryti ir užpildė įžaidėjo vietą. Labai džiugu dėl to, nes jis daug davė“, – apie „Žalgirį“ kamavusias bėdas lrytas.lt pasakojo 57-erių buvęs komandos treneris.

Tuo pačiu A.Brazys prisiminė, kad ir „Žalgirio“ varžovai neišvengia panašių problemų.„Čia puikus pavyzdys, kaip ir Š.Jasikevičius vakar sakė apie beviltišką „Olympiakos“ pralaimėjimą „Gran Canaria“ komandai. Jis nei kiek nenustebo, nes graikai prarado Vasilį Spanoulį ir Janį Štrelnieką. Jie yra komandos smegenys, o be jų neliko vadovaujančių žmonių. Aišku, nepaminėjo dar, kad ir treneris pasikeitė.

Tad ir matėme, kaip komanda atrodo su puikioje formoje esančiais įžaidėjais ir be jų. Kai jau yra rimtas įžaidėjas, gerai vadovauja komandai, tai ir kitiems lengviau žaisti“, – teigė krepšinio specialistas.

A.Brazys nemano, kad „Žalgiris“ kardinaliai pakeitė savo rungtynių planą, tačiau pabrėžė žaidimo kūrėjų svarbą.

„Nepasakyčiau, kad Š.Jasikevičius daug ką keitė žaidime. Pas jį plane yra numatyti metikai, kaip A.Milaknis ar L.Westermannas, jie jaučia jo pasitikėjimą ir meta tuos tritaškius, bet tą darė ir anksčiau.

Sakyčiau atsirado daugiau kūrybos žaidime dėl geros įžaidėjų formos, todėl daugiau progų atakuojant atsiranda bei sukuriama ir kitiems. Buvo daug laisvų metimų. Aišku, koks Marius Grigonis sugeba ir pats sau susikurti tas progas.

Man iš šalies atrodo, kad tiesiog įžaidėjai daugiau kuria, improvizuoja. Galbūt gynyboje tik yra pasikeitimų, daugiau paruošę variantų turi. O iš tikrųjų Š.Jasikevičius turi gana tvirtą savo poziciją, žaidimo stilių ir jo laikosi bei tą priverčia daryti ir žaidėjus“, – teigė 2000-2002 metais Kauno komandą treniravęs strategas.

Stambulo komanda į Kauną buvo atvykusi po namie 91:85 iškovotos pergalės rungtynėse su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ komanda. Tačiau Turkijos klubas penktadienį rimčiau pasipriešinti „Žalgiriui“ nesugebėjo.

„Rungtynes jie pradėjo tikrai normaliai, o toliau susidėjo viskas. Jie Eurolygoje jau nepakils iš dugno, tas psichologiškai nori ar nenori, bet veikia. Su „Žalgiriu“ žaisti išvykoje tikrai nėra lengva, o ir kauniečių žaidimas dabar kitoks.

„Darussafaka“ buvo sunku apsiginti, vėliau antroje pusėje „Žalgiris“ daug metimų dar ir laisvi atliko“, – kalbėjo A.Brazys.

Po šios pergalės Kauno komandai Eurolygoje liko tik du susitikimai: išvykose su Pirėjo „Olympiakos“ ir Madrido „Real“ komandomis. Viltys patekti į atkrintamąsias išlieka, o svarbiausias mūšis lauks su tiesioginiais konkurentais iš Graikijos. Tiesa, bet kuris pralaimėjimas nubrauktų „Žalgirio“ šansus patekti į aštuonetą, tačiau ir net viską laimėjus galima likti už borto.

„Labai teisingai sakė Š.Jasikevičius. Nereikia dairytis į kitas komandas, o reikia laimėti likusias savo rungtynes. Pirmiausiai reikia tą padaryti, o vėliau galima bus galvoti. Nėra ką ten skaičiuoti tuos variantus, reikia žiūrėti į save“, – konstatavo krepšinio specialistas.

Dvikova su Pirėjo „Olympiakos“ komanda vyks penktadienį 21 valandą 30 minučių Lietuvos laiku. Pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune 83:75 laimėjo žalgiriečiai.
Rokas Suslavičius | lrytas.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis