Reklaminis skydelis

„Barcelonos“ virtuvę išmanantis katalonas: Šaras kitąmet treniruos didelio biudžeto Eurolygos komandąAntrą vasarą iš eilės ant Šarūno Jasikevičiaus tinklus metę „Barcelonos“ vadovai šiemet ir vėl liko nieko nepešę – su Kauno „Žalgiriu“ iki finalo ketverto praėjusį sezoną nužygiavęs Š. Jasikevičius ir taip labiau linko į Kauno ekipos pusę, o galiausiai pasirinkimą nulėmė artimo Svetislavo Pešičiaus bičiulio, katalonų klubo prezidento Josepo Marios Bertomeu, sprendimas suteikti patyrusiam serbui dar vieną šansą, taip atsisakant bet kokių iliuzijų apie Šaro prisiviliojimą dar 2018-ųjų vasarą.Bent jau kol kas toks Katalonijos mėlynai granatinių pasirinkimas atrodo pasiteisinęs – S. Pešičiaus vadovaujama „Barcelona“ sėkmingai žygiuoja tiek vietiniame, tiek tarptautiniame frontuose - Ispanijos ACB pirmenybėse jie pirmauja, o Eurolygoje rikiuojasi 5 vietoje.69-erių specialistas iš Serbijos atgaivino pastaraisiais sezonais kiek priblėsusį Ante Tomičiaus žaidimą, be to, į komandą neblogai įsiliejo bene svarbiausi vasaros rinkos pirkiniai – Kyle‘as Kuricas, Chrisas Singletonas ir Kevinas Pangosas.Vis dėlto Katalonijoje ir toliau šnabždamasi, jog Š. Jasikevičiaus atvykimas į „Barcą“ yra neišvengiamas – S. Pešičius dar pernai svarstė apie trenerio karjeros pabaigą ir pasitraukimą į mažiau streso keliančią sporto direktoriaus poziciją, o nepaisant puikios sezono pradžios manoma, jog šie metai prie komandos vairo serbui gali būti paskutiniai.

„Kol kas jokių žinių apie „Barcos“ susidomėjimą Šaru negaliu pateikti, tačiau spėju, kad, net jeigu komanda ir toliau žais sėkmingai, gandai apie jį prasidės po kelių mėnesių“, – kalbėdamas su Alfa.lt tikino puikiai „Barcelonos“ virtuvę pažįstančio katalonų dienraščio „Mundo Deportivo“ redaktorius Julianas Felipo.

Pasak katalono, S. Pešičiaus vadovaujamos komandos žaidimas nuteikia optimistiškai, tačiau žvelgdami į fatališkus pastaruosius „Barcos“ sezonus neskuba džiaugtis nei sirgaliai, nei klubo vadovai. J. Felipo mano, jog komandos ir S. Pešičiaus darbo rezultatus bus galima vertinti tik po kelių mėnesių, o tada ir paaiškės, kokio garsumo gandai pradės sklisti kalbant apie naująjį „Barcos“ vairininką ir Šaro galimybes juo tapti.

Tiesa, vasaros pradžioje ant Š. Jasikevičiaus darbo stalo atsirado ir dar vienas tolimesnės karjeros variantas – su didžiaisiais Eurolygos klubais kelerius metus sietas strategas sulaukė pasiūlymo iš NBA žaidžiančios Toronto „Raptors“ ekipos. Nors apsvarstę variantus kanadiečiai nesiryžo mažiau nei trejus metus darbo patirties turinčiam Šarui atiduoti vyriausiojo trenerio kėdės, lietuvis sulaukė pasiūlymo prisijungti prie naujai paskirto stratego Nicko Nurse‘o trenerių štabo.„Mundo Deportivo“ dirbantis žurnalistas Jesus Perezas Ramosas tikina, jog pasirodžius gandams apie „Raptors“ pasiūlymą Šarui dirbti vyr. treneriu žinojo, kad tai šią vasarą dar neįvyks, tačiau pripažįsta, jog NBA durys Š. Jasikevičiui galiausiai atsivers – katalonas mano, jog 42-ejų kauniečiui iš pradžių teks padirbėti kažkurios komandos trenerio asistentu, kaip tai darė pirmuoju europiečiu NBA vyriausiuoju treneriu vasarą tapęs Igoris Kokoškovas bei vis dar daro keturiskart Eurolygą laimėjęs Ettore Messina, o vėliau lietuviui jau bus galima imtis ir komandos vairo.

Tiesa, kalbėdamas apie kito sezono dabartinio „Žalgirio“ stratego kryptį, J. P. Ramosas pateikė drąsų spėjimą.

„Matau Šarą kitą sezoną dirbantį kažkuriame Eurolygos klube su dideliu biudžetu“, – konkrečiai neįvardydamas komandos tikino katalonas.

Tiesa, prieš rinkdamasis naująją savo karjeros stotelę (o galbūt ir likdamas senojoje?) Š. Jasikevičius dar turi daug ką nuveikti Kaune. Pernai nuvedęs Eurolygos „nykštukus“ į finalo ketvertą, šįsyk strategas rikiuoja kiek pasikeitusias gretas bei bando dar sykį užkurti Europą galintį nustebinti žalgirietišką garvežį.

Nors ir pripažįsta, jog „Žalgiris“ jų akyse dabar jau yra rimta jėga Europos krepšinyje, Alfa.lt kalbinti katalonai siūlė kauniečių sirgaliams kol kas nesvaičioti apie praėjusio sezono rezultatų pakartojimą ar netgi Eurolygos čempionų titulą.

„Patekimas į finalo ketvertą su tokio biudžeto komanda buvo neįtikėtinas rezultatas, tad pasiekti jį dar kartą būtų... – ties šia vieta nutilo J. P. Ramosas. – Nedaug komandų sugeba kelerius metus paeiliui patekti tarp keturių stipriausių, o tam dažniausiai prireikia išleisti labai daug pinigų. Dabar svarbiausia kauniečiams aplamai patekti į atkrintamąsias.“

Marius Milašius | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis