Pasaulio čempionai nukarūnuoti: Prancūzija ketvirtfinalyje eliminavo JAV rinktinę

Antradienį iš kovos dėl pasaulio čempionato medalių pasitraukus Serbijos rinktinei, trečiadienį ketvirtfinalyje krito ir dar vieni favoritai.

Turėtą dviženklę persvarą iššvaistę, bet ketvirtajame kėlinyje spurtavę Prancūzijos krepšininkai 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13) palaužė JAV rinktinę ir nukarūnavo pastarųjų dviejų pasaulio čempionato nugalėtojus.

Prancūzai nutraukė net 58 amerikiečių pergalių oficialiose rungtynėse seriją. JAV rinktinė buvo laimėjusi visus didžiuosius turnyrus dar nuo 2008-ųjų metų, įskaitant ir 2010 bei 2014 m. pasaulio čempionatus.

Prancūzijos rinktinė trečiajame kėlinyje turėjo 10 taškų pranašumą, bet amerikiečiai atsitiesė ir ketvirtojo ketvirčio pradžioje jau patys pirmavo 74:67.

Vis tik nuo tos akimirkos prancūzai visiškai perėmė kontrolę, o po dviejų Franko Ntilikinos tolimų metimų pabėgo 82:76.

Amerikiečiai dar bandė gelbėtis, bet lemiamame kėlinyje jie prametė net septynis baudų metimus ir patyrė skaudų pralaimėjimą.

JAV rinktinės neišgelbėjo net ir solidus Donovano Mitchello, pelniusio 29 taškus, pasirodymas. Tiesa, gynėjas visus taškus surinko per pirmus tris kėlinius.

Prancūzai pusfinalyje žais prieš vakar serbus eliminavusią Argentiną, tuo tarpu amerikiečiai kovas pratęs žaisdami dėl 5-8 vietų, kur jų varžovais bus Serbijos krepšininkai.

JAV: Donovanas Mitchellas 29 (9/17 dvit., 3/6 trit.), Marcusas Smartas 11, Kemba Walkeris 10 (0/4 trit., 6/8 baud.).

Prancūzija: Evanas Fournier 22 (5/13 dvit., 4/8 trit.), Rudy Gobertas 21 (6/12 dvit., 9/10 baud., 16 atk. kam., 3 blk., 36 naud. bal.), Nando De Colo 18 (9/10 baud.), Frankas Ntilikina 11.