Paieška


Apsilankyk!Reklama

V. Čeponis: „Reikia nuleisti gazą ir susitaikyti su realybe. „Žalgirio“ sezonui Eurolygoje – šakės“Kauno „Žalgirio“ (3/10) komandos duobė Eurolygoje gilėja – pralaimėta septintą kartą iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 82:86 (21:19, 27:28, 9:17, 25:22) pripažino „Valencia Basket“ (5/8) pranašumą.

Po mačo garsus televizijos komentatorius Vaidas Čeponis socialiniame tinkle „Facebook“ įvertino Kauno "Žalgirio" pasirodymą.

Kviečiame paskaityti:

„Panašu, kad „Žalgirio" sezonui Eurolygoje – šakės. Namie nepavyko nukalt net ir Valensijos, kuri yra viena silpnesnių turnyro komandų, kuri išvykoje nebuvo laimėjusi nė karto.

Atrodo, kad septyni pralaimėjimai iš eilės – dar ne pabaiga. Serija gali tęstis, nes kitas mačas – su lyderiu „Anadolu Efes, paskui kelionė pas Kurtį, o Rusijoje „Chimki" pralaimi itin retai.Šįkart pamatėme kiaurą kauniečių gynybą, nors iki šio mačo pagal praleistus taškus mūsiškiai buvo vieni geresnių Eurolygoje. Šeimininkai sutelkė dėmesį į varžovų puolimo lyderių Dubljevičiaus ir Lloydo priežiūrą, pastarieji nieko doro nenuveikė, bet iššovė tie, kurie iki šiol rinko vos po kelis taškelius – tai Labeyrie ir Colomas. Jie susikrovė net po 22 naudingumo balus.

Keista, kad kauniečiai visos dvikovos metu nesugebėjo persiorientuoti. Kai Labeyrie pajuto metimą ir jam užaugo sparnai, jis vis tiek buvo paliekamas laisvas ar apylaisvis prie tritaškio linijos.

„Žalgiriui" akivaizdžiai trūksta kūrybingo įžaidėjo, tokio kaip, tarkim, Westermannas. Walkupas atliko 7 asistus, bet ir didelis rezultatyvių perdavimų skaičius dar nerodo tai, kad gerai juda kamuolys, kad sėkmingai įtraukiami į puolimą kiti žaidėjai. Antroje rungtynių pusėje, ypač trečiajame kėlinyje, „Žalgirio" puolimas įstrigo.

Stinga ir aukšesnio lygio vidurio puolėjo. Leday'iui trūksta ūgio, Landale'as, jei žaidžia „centru", per minkštas, Gebenas be patirties. Sparčiai senstantis Jankūnas vidurio puolėjo vaidmenyje – tik iš bėdos. Brandonas Daviesas vis dėlto buvo kertinis Kauno klubo krepšininkas praėjusį ir užpraėjusį sezoną, o deramo pakaitalo jam nėra.

Šį sezoną prašauta ne tik su Perezu, bet ir su Hayesu. Atrodo, kad tai ne Eurolygos lygio krepšininkas. Per šešis mačus dabar jis vidutiniškai išstena po 3,3 taškelio. Be to, kyla abejonių ir dėl Riverso.

Dar krinta akis, kad dauguma įžaidėjų neatsikrato įtampos ir dėl to priima neteisingus sprendimus tiek puolime, tiek gynyboje. Vieni turbūt dėl Šaro rėkimo, kiti gal šiaip psichologiškai silpni, trečių meistriškumas per mažas. Tikrai nemanau, kad nors vienas žalgirietis aikštėje neatiduoda 100 proc. jėgų. Prasto žaidimo priežastys slypi kitur.

Radikaliai pakeisti sudėties šį sezoną nebeįmanoma. Tad ką daryti? Šiandien puolimas nebuvo blogas, bet iki tol jis smarkiai šlubavo. Galbūt reikia supaprastinti žaidimą ir jį greitinti. Tai yra, jei nepavyksta greitasis puolimas, gal derėtų regzti trumpesnes pozicines atakas, nes ilgos, kuo išsiskiria „Žalgiris", nebeduoda efektyvios naudos. Nežinau, gal reikėtų mažinti derinių, kurių kauniečiai turi apie 70, skaičių. Aišku, per vienas rungtynes tiek derinių nenaudoja, bet vis tiek pasitelkia nemažą skačių. Gal reikėtų leisti žaidėjams daugiau improvizuoti.

Iš šalies sunku patarti. O kokia jūsų nuomonė?

Dauguma sirgalių įprato prie to, kad „Žalgiris" porą sezonų nuolat dorojo daug turtingesnes, sudėtimi galingesnes ekipas. Tačiau naivu tikėtis, kad taip bus kiekvienais metais. Nemažai klubų po praėjusio sezono sustiprėjo, varžovai labai rimtai ruošiasi kovoms su „Žalgiriu", oponentus treniruoja ne asilai, o aukšto lygio specialistai.

Taip pat sunku tikėtis, kad kasmet, kai disponuojama nedideliu biudžetu, bus pataikyta į dešimtuką komplektuojant komandą

Taigi reikia šiek tiek nuleisti gazą ir susitaikyti su realybe. Kita vertus, manau, „Žalgiris" su esama sudėtimi galėjo iškovoti bent 2-3 pergalėmis daugiau“, - rašė V. Čeponis.

BasketZone.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama