Kritikos „Lietuvos rytui“ pažėręs V. Masalskis: T. Pačėsas yra diktatorius ir despotasIlgametis žalgirietis, dabar Lietuvos veteranų krepšinio lygos direktorius Vitoldas Masalskis įdėmiai seka kunkuliuojantį profesionalaus krepšinio gyvenimą. „Kiekviena mano diena prasideda nuo interneto ir krepšinio naujienų srauto. Turiu daug reikalų, darbų, bet tam visada randu laiko, man viskas įdomu“, – pokalbio pradžioje šypteli vienu metu sporto direktoriaus pareigas Kauno „Žalgiryje“ ėjęs specialistas.

Kovo mėnesį 63-iąjį gimtadienį minėsiantis ir vis dar į aikštę Veteranų lygoje išbėgantis V. Masalskis per interviu ne kartą akcentavo, kad koją Vilniaus „Lietuvos rytui“ kiša galimai prasta atmosfera komandos viduje, o vyriausiasis ekipos treneris Tomas Pačėsas savo veiksmais ir elgesiu į savo auklėtinių galvas įneša įtampos, nepasitikėjimo savimi ir erzelio.

„Tai nėra silpna komanda, gražiai žiūrisi Davidas Loganas, Artūras Gudaitis, Drew Gordonas, bet ten yra vidinės problemos. Po tokio T. Pačėso elgesio tarp žaidėjų atsiranda įtampa, erzulys, pradeda pirštis nelabai skanios išvados. Pas „Žalgirį“ kamuolys juda greitai, žaidėjai visur bėgioja greitai, „pikenrolai“ ir „pikenpopai“ žaidžiami greitai, sprendimai visose situacijoje priimami 2–3 kartus greičiau, nei tai daro „Lietuvos rytas“. Š. Jasikevičius savo emocijomis į komandą įneša teisybę. Krepšininkai jį gerbia už žinias, patarimus. Žalgiriečiai pyksta ne ant trenerio, o ant savęs“, – naujienų portalui Alfa.lt teigė pašnekovas.

Krepšinio specialistas prasitarė, kad pasiilgo laikų, kai skubėdavo iš Kauno į Vilnių, norėdamas nepavėluoti į „Lietuvos ryto“ Eurolygos rungtynes: „Nesu nusiteikęs prieš „Lietuvos rytą“, tik sakau, koks jis dabar yra. Vadovaujant Rimui Kurtinaičiui, vilniečiai žaisdavo labai gražiai, jausdavosi psichologinis užtaisas, žaidėjų akys degė, bet tai buvo jau seniai.“

Dabar V. Masalskis džiaugiasi Kauno „Žalgirio“ žaidimu, kuris, pasak jo, „veikia kaip šveicariškas laikrodis. Tai, ką šiai dienai iš dabartinės sudėties krepšininkų yra padaręs Šarūnas Jasikevičius, galima vadinti šedevru“.

Pokalbio metu pašnekovas negailėjo komplimentų ir netrukus 23-iąjį gimtadienį minėsiančiam įžaidėjui Lukui Lekavičiui. Pasak V. Masalskio, Lukui turėtų atsirasti vietos šių metų Lietuvos rinktinėje, o 183 cm ūgio krepšininko žaidimo stilistiką galima lyginti su geriausiu praėjusios savaitės NBA žaidėju, Bostono „Celtics“ lyderiu Isaiah Thomasu.T. PAČĖSAS Į KOMANDĄ ĮNEŠA DESTRUKCIJĄ

Kauniečiai Vilniuje laimėjo žaisdami gana prastas rungtynes. Kaip įvertintumėte dabartinę „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ komandų būklę? – Alfa.lt sporto žurnalistas paklausė V. Masalskio.

Šiemet stebėti „Žalgirio“ žaidimą man pats didžiausias malonumas. Anksčiau neidavau į kai kurias Eurolygos namų rungtynes, bet šį sezoną demonstruojamas itin geras „produktas“. Žinoma, didžiausias to nuopelnas – Š. Jasikevičiaus. Jis ir kaip žaidėjas buvo numeris vienas, ir kaip treneris bus vienas geriausių Europoje. „Žalgirio“ žaidimas, žvelgiant net plika akimi, labai skiriasi nuo „Lietuvos ryto“. Visų pirma, skiriasi treneriai. T. Pačėsas yra diktatorius ir despotas. Ten jokie asistentai neturi jokio balso. Niekada nematau, jog per rungtynes kažkas prieitų ir kažką jam pasiūlytų. Jis tuo savo žaidėjų auklėjimu įneša daugiau destrukcijos negu naudos. Netgi žaidėjai kartais būna neigiamai nusiteikę trenerio atžvilgiu ir tai matosi vizualiai. T. Pačėsas įneša neigiamą lauką.

Š. Jasikevičius emociškai labai stiprus treneris, bet jis reikalauja būtent to, ko buvo mokęs per treniruotes. Jis, reikalaudamas iš žaidėjų geresnio išpildymo, sugeba jiems padaryti ne kažkokią blogybę, o kaip tik motyvuoja. Treneris gali pasakyti kažką griežtai, bet žaidėjas po to toliau kovoja dėl komandos, dėl pergalės. Nesivelka tas šleifas, kuris žlugdytų žalgiriečius. Aišku, kaip treneris Š. Jasikevičius dar jaunas, todėl kartais dėl emocijų „iššoka“ iš savo vėžių. Tačiau tai, ką jis šiai dienai yra padaręs iš dabartinės sudėties krepšininkų, galima vadinti šedevru. Man „Žalgirio“ žaidimas teikia malonumą.Dauguma „Lietuvos ryto“ žaidėjų žaidžia pavieniui, o gynyboje taip pat vyrauja nesusiklausymas?

Pas „Žalgirį“ kamuolys juda greitai, žaidėjai visur bėgioja greitai, „pikenrolai“ ir „pikenpopai“ žaidžiami greitai, sprendimai visose situacijoje priimami 2–3 kartus greičiau, nei tai daro „Lietuvos rytas“. Net ir dvikovose su Eurolygos komandomis plika akimi matosi, kad žalgiriečiai tai labai gerai atidirbę. Gynyboje žaidėjai žino, ką, kaip ir kada reikia daryti, iš kur eina padėjimai, gynėjų dengimas per visą aikštę ir t. t. Tarkime, L. Lekavičius daro kažką iš fantastikos srities. Ginasi taip, kad net tokiam techniškam žaidėjui kaip Davidas Loganas yra sunku persivaryti kamuolį. Tas daug ką pasako. L. Lekavičius šį sezoną mano akyse jau artėja prie Manto Kalniečio. Manau, Lukas rinktinei bus reikalingas ir D. Adomaitis jo neatsisakys. L. Lekavičius ginasi geriau negu Kevinas Pangosas. Pagal žaidimo stilių Lukas man labai primena Bostono „Celtics“ mažylį I. Thomasą. Š. Jasikevičius sugeba išspausti daugiau negu maksimumą. Palyginkite, kaip Brockas Motumas žaidžia dabar ir kaip žaidė praėjusį sezoną. Treneris tiksliai žino, kada panaudoti Augusto Limą, Leo Westermanną ir kitus. Komanda sukasi kaip tikslus šveicariškas laikrodis.

Seniau būdavo tokia frazė, kad svarbiausia apsiginti. Aš irgi taip kažkada galvojau, bet dabar pradėjau mąstyti dar kitaip. Ką tu gali padaryti „1 prieš 1“, jeigu krepšininkas puikiai valdo kamuolį, turi daug apgaulingų judesių ir visuomet turi pranašumą prieš gynėją? Jeigu jis dar yra ir kuriantis žaidėjas, ateis kažkas padėti gynyboje, kažkas liks laisvas ir gaus perdavimą. Puolimas visada turi persvarą prieš gynybą. Dabar galvojama, kaip sumažinti puolamąją komandų galią, kaip sumažinti jų gerų situacijų susikūrimą. Š. Jasikevičiaus trenerių štabas yra labai stiprus skautinge. D. Loganas mače su „Žalgiriu“ taškus rinko individualiais veiksmais, bet progų kitiems nesukūrė. Š. Jasikevičius visada „numušinėja“ įvairių klubų lyderius.

Atvažiavo Maskvos CSKA „pikenrolų“ meistras Nando de Colo – CSKA Kaune negalėjo sužaisti to „pikenrolo“. Dar bežaisdamas Š. Jasikevičius iš Zmago Sagadino, Željko Obradovičiaus ir kitų trenerių pasisėmė pačius geriausius dalykus ir dabar viską gali pritaikyti pats. T. Pačėsas niekada nežaidė tokiame aukštame lygyje ir jo niekada netreniravo tokio lygio treneriai. Š. Jasikevičius daug labiau sugeba pasinaudoti situacijomis ir žaidėjais. „Lietuvos rytui“ laimėti seriją prieš „Žalgirį“ nematau jokių variantų. Nesakau, kad T. Pačėsas nieko nedaro. Europos taurės rungtynėse Jeruzalėje su „Hapoel“ komanda bandė taikyti zoninę gynybą, bet normali komanda tą aikštės gynybą būtų išdraskiusi.

Kaip vertinate T. Pačėso įtaką komandos mikroklimatui?

Jeigu „Žalgiryje“ ta atmosfera yra šimtaprocentinė, tai „Lietuvos rytui“ šiuo atveju duočiau tik 50 proc. Vilniečiai būtų laimėję daugiau rungtynių Europos taurėje, jeigu būtų įdėję tiek pastangų, kiek deda „Žalgiris“. Tai nėra silpna komanda, gražiai žiūrisi D. Loganas, A. Gudaitis, D. Gordonas, bet ten yra vidinės problemos. Po tokio T. Pačėso elgesio tarp žaidėjų atsiranda įtampa, erzulys, pradeda pirštis nelabai skanios išvados. Tuo metu Š. Jasikevičius savo emocijomis į komandą įneša teisybę. Krepšininkai jį gerbia už žinias, patarimus. Žalgiriečiai pyksta ne ant trenerio, o ant savęs.

Visa tai sakau ne dėl to, kad pats žaidžiau „Žalgiryje“. Buvo laikai, kai skubėdavau į Vilnių ir žiūrėjau „Lietuvos ryto“ rungtynes. Nesu nusiteikęs prieš „Lietuvos rytą“, tik sakau, koks jis dabar yra. Vadovaujant Rimui Kurtinaičiui, vilniečiai žaisdavo labai gražiai, jausdavosi psichologinis užtaisas, žaidėjų akys degė, bet tai buvo jau seniai.

„Lietuvos ryte“ visi ieško tik D. Logano. Kažkoks kamuolio bumbsėjimas į grindinį, ir tiek. Jeigu ir bandoma atlikti kažkokius derinius, jūs pažiūrėkite greitį, subėgiojimą – skiriasi daugiau negu akivaizdžiai. Kaip iš užtvarų išlindinėja Artūras Milaknis? Išreikalauti visai kiti dalykai. Viskas vyksta visai kitais apsisukimais. Vidinis komandos klimatas ir žaidėjų pasitikėjimas savimi daro stebuklus. Kai turi pasitikėjimą savimi, tada ir metimas tikslesnis, ir gynyba geresnė, ir sprendimų priėmimas geresnis. Pasitikėjimas savimi komandą pakelia į kitą lygį.

KOKIOS PAGALBOS REIKIA „LIETUVOS RYTUI“?

Kaip vertinate „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ vadybos sprendimus? Kur matote pagrindinius skirtumus?

„Žalgiris“ pagal biudžetą Eurolygoje turbūt yra antras nuo galo. Bet ką iš tų žaidėjų nulipdo treneris? Čia yra pagrindinis dalykas. Yra žaidėjų, kurie ateina ir tiesiog atidirba pinigus. „Lietuvos rytas“ dabar Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) jau turi 7 pralaimėjimus. Man rodos, rekordas buvo 8 pralaimėjimai. Tai rodo, kad Vilniaus klubas yra buksuojantis, jam reikia pagalbos. Sekmadienį „Siemens“ arenoje matėme visiškai dvi skirtingas komandas. „Žalgiris“ susikuria situacijų, o „Lietuvos rytas“ jeigu jų ir susikuria, varžovai jas lengvai perskaito, o plano B nėra. Trūksta sprendimų priėmimo greičio kokybės.

Teko nemažai lankytis Rusijoje ir ten treneriams vesti seminarus, paskaitas. Visada galvodavau, kaip tokia didelė šalis nesugeba surinkti geros rinktinės. Talentingų jaunuolių ten yra, bet, pasirodo, tik Maskvoje ir Sankt Peterburge su jais dirba savo darbą išmanantys treneriai. Visur kitur vyrauja kur kas žemesnis jaunimo trenerių lygis, nėra ką lyginti su Lietuvos specialistais. Rusijoje dirbama viduramžiškai.

„Žalgiris“ žaidžia bene geriausią sezono atkarpą Eurolygoje. Tikite, kad klubas gali patekti į ketvirtfinalį?

Labai to norėčiau. Reikia siekti neįmanomo, tada pasieksi maksimumą. Gerai žaidžianti Belgrado „Crvena Zvezda“ dabar žalgiriečiams yra tinkamas pavyzdys ir motyvatorius. Kauniečiai pagalvojo, jeigu gali serbai, kodėl negalim mes? Mūsiškiams tai puikus psichologinis penas.

Po pirmojo Eurolygos rato aš bijodavau ketvirtojo kėlinio. Iš 14–15 rungtynių ketvirtus kėlinius žalgiriečiai pralaimėjo gal 10 kartų. Antrame rate situacija pasikeitė. Žaidėjus rungtynių pabaigoje spausdavo psichologinė našta, jie tapdavo tarsi apatiški, jausdavosi sąstingis, bet Šarūnas jiems įkalė į galvas, kad jie gali laimėti, tereikia patikėti. Dabar žaidėjai tiki ir aš jau ketvirto kėlinio nebebijau. Aišku, Š. Jasikevičius tokios sudėties kaip Joanas Plaza neturi, Eurolygos čempionais žalgiriečiai šį sezoną gal ir netaps, bet jie vis dar pretenduoja į ketvirtfinalį, o tai yra labai gerai. Kažkas prieš sezoną sakė, kad „Žalgiris“ bus paskutinis. Š. Jasikevičius davė atsakymą visai Eurolygai. Ar mes paskutiniai?alt

Balys Šmigelskas | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama