Paieška


Apsilankyk!Reklama

Ką „Žalgiriui“ reiškia iš Eurolygos gaunami pinigai? (Atviras P. Motiejūno interviu)Kitą savaitę Kauno „Žalgiris“ (13/15) užbaigs pirmąjį naujo formato Eurolygos sezoną. Penktadienį paskutinėse namų rungtynėse Kaune Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai susitiks su Milano „Emporio Armani“ (7/21), o balandžio 6 d. Vitorijoje grumsis su „Baskonia“ (16/12). Per pastaruosius 10 susitikimų kaip nugalėtojai žalgiriečiai aikštę paliko net 7 kartus, ir tai yra itin solidus rezultatas.

Vis dėlto esminiu pralaimėjimu tapo kovo 21 d. namuose patirta nesėkmė per rungtynes su Stambulo „Anadolu Efes“ (16/12) – sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pralaimėjo 68:76. Po šios nesėkmės Velimiro Perasovičiaus vadovaujama komanda, kaip paaiškėjo vėliau, atitolo nepavejamai.

2016–2017 m. „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje yra neabejotinai pozityviausias nuo Joano Plazos laikų, kai 2012–2013 m. per 24 mačus iškovotos 14 pergalių. Teigiamą balansą, kai prestižiniame turnyre buvo dažniau laimima, negu pralaimima, „Žalgiryje“, be charizmatiškojo J. Plazos, yra pavykę užfiksuoti tik Jonui Kazlauskui, kai 1998–1999 m. sezone per 22 mačus buvo pasiektos 18 pergalių ir iškovota Eurolygos taurė.

Pergalių atveju per likusius du turus „Žalgiris“ savo aruode turėtų status quo, o tai šiuolaikinėje Eurolygoje taip pat yra puikaus įdirbio rezultatas. 2016–2017 m. sezonas jau paženklintas saldžiomis pergalėmis prieš dabartinį lygos čempioną Maskvos CSKA (21/7) klubą (tai buvo pirmoji žalgiriečių pergalė prieš CSKA modernioje Eurolygos istorijoje, paskutinį kartą pergalė buvo iškovota 2000 m. sausio 20 d.), garsiuosius Barselonos „Barcelonos“ (11/17), Atėnų „Panathinaikos“ ir Tel Avivo „Maccabi“ (10/18) (Izraelyje laimėta po 12 metų pertraukos) klubus. Maža to, šiemet „Žalgiris“ kol kas daugiau pergalių (7) iškovojo svečių arenose nei Kaune (6). Netgi tam pačiam J. Plazai nėra pavykę iškovoti tiek pergalių išvykose (6).

Po praėjusią savaitę laimėtų rungtynių Tel Avive taip pat paaiškėjo, kad 2016–2017 m. Eurolygos sezone „Žalgiris“ dukart pralaimėjo tik trims komandoms – Madrido „Real“ (21/7), Pirėjo „Olympiacos“ (19/9) ir Stambulo „Fenerbahce“ (17/11). Prieš likusius varžovus šiame sezone – Milano ir Vitorijos klubus – „Žalgiris“ jau laimėjo pirmajame rate. Abu kartus šiame sezone kauniečiai įveikė tik Bambergo „Brose“, tačiau šiam sąrašui papildyti žalgiriečiai dar turi dvi galimybes.

Dar bent viena pergalė leistų laikinosios sostinės atstovams ne tik užsitikrinti mažiausiai dešimtąją vietą, bet ir pasigrumti dėl devintosios. Primename, kad už kiekvieną pergalę Eurolyga klubams sumoka 37 tūkst. eurų, o mažesnį biudžetą negu „Žalgiris“ turi tik vienas lygos klubas – Belgrado „Crvena Zvezda“ (15/13).

Už 13 iškovotų pergalių „Žalgiris“ jau užsitikrino 481 tūkst. eurų, o pergalių prieš Milano ir Vitorijos klubus atveju ši suma suapvalėtų iki 555 tūkst. eurų – daugiau nei pusės mln. eurų.

Tai metai, kai karjeros rekordus gerino „Žalgirio“ sistemos auklėtiniai Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas. Metai, kai Š. Jasikevičiaus darbas ir jo vaisiai privertė iš naujo įsimylėti „Žalgirį“.

Apie besibaigiantį Eurolygos sezoną naujienų portalas Alfa.lt kalbėjosi su kauniečių vadovu Pauliumi Motiejūnu.

„Žalgirio“ direktorius teigia, kad naująja Eurolygos sistema ir komandos pasirodymu yra patenkintas, o ar pavyks išsaugoti komandos branduolį ir esminę figūrą – Š. Jasikevičių, – turėtų paaiškėti antroje vasaros pusėje. Krepšinio vadybininkas taip pat užsiminė apie sudėtingą rėmėjų paiešką, skolų grąžinimą ir atskleidė, kad nebūtinai visi iš jų savo įsipareigojimus įvykdo sutartu laiku.

P. Motiejūnas taip pat užsiminė, kad su Eurolygos A licenciją turinčiais klubais nuolat diskutuoja ne tik apie turnyro ateitį, bet ir nacionalinių čempionatų likimą. Lietuvos krepšinio užkulisiuose vis garsiau kalbama, kad jau kitą sezoną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas taip pat turės naują formatą. Nuo 2014–2015 m. sezono visos pirmenybių komandos žaidžia pagal keturių ratų principą.

„Žalgirį“ į skolas įklampino buvęs savininkas Vladimiras Romanovas, kuris iš klubo valdymo pasitraukė 2013 m. vasarį žlugus Ūkio bankui. 2016 m. rudenį P. Motiejūnas teigė, kad jau atiduota daugiau negu 90 proc. skolų, dabar jos siekia apie 1,7 mln. eurų. Jas planuojama visiškai likviduoti iki 2018–2019 m. sezono pradžios.Šį sezoną „Žalgiris“ kol kas iškovojo daugiau pergalių išvykose negu namuose. Kažkas panašaus buvo tik Jono Kazlausko ar Joano Plazos laikais. Viską galima aiškinti Š. Jasikevičiaus efektu? – Alfa.lt paklausė P. Motiejūno.

Iš esmės komanda augo, tobulėjo, ir tas matosi. Antroje sezono pusėje žaidėjai jau labiau pažįsta vienas kitą. Kitas dalykas, kad krepšininkai perprato trenerio mintis ir geriau vykdo jo nurodymus. Krepšinio terminais kalbant, visi susiklijavo, todėl ir rezultatas geresnis. Kai pasitiki savimi, treneriais ir visa sistema, tada ir rezultatas yra toks. Treneris stengiasi įdiegti savo viziją ir smagu matyti, kaip auga tiek jis, tiek komanda.

Kaip manote, bus sunku išlaikyti komandos branduolį ir Š. Jasikevičių kitam sezonui?

Norime tą padaryti ir darysime viską, kad tas gautųsi. Išsaugoti jį bus labai sunku, tačiau, kaip pavyks, matysime antroje vasaros pusėje.

Sumos už kiekvieną pergalę Eurolygoje pateks į šio ar būsimo sezono biudžetą?

Matysime, kaip seksis surinkti kitus pinigus, kuriuos planavome prieš sezoną. Ne visi rėmėjai viską visada įvykdo. Planavome surasti ir naujų rėmėjų, kuriuos nebūtinai suradome. Parduodant bilietus irgi yra „aukštyn žemyn“ principas, tos pajamos nėra garantuotos. Artėja Eurolygos sezono pabaiga, tačiau mums pats sezonas dar nesibaigia. Reikia sulaukti jo pabaigos ir tada matysime. Jeigu tų pinigėlių surinksime daugiau, neužmirškime, kad dar turime skolų, kurias reikia mokėti. Kol kas sunku pasakyti, bet noriu pabrėžti, kad pinigai iš Eurolygos ateina pasibaigus sezonui, o ne jo eigoje. Galbūt kažkas galvoja, kad laimėjom ir tą pačią ar kitą savaitę gauname tuos tūkstančius, bet taip nėra.

Užsiminėte apie galimą kai kurių rėmėjų įsipareigojimų nevykdymą. Ar tai reiškia, kad dabartiniai žaidėjai savo atlyginimų taip pat turės palaukti ilgiau negu įprasta?

Manau, kad šio sezono finansinius tikslus pasieksime, su visais bus laiku atsiskaityta ir sezonas bus baigtas be skolų. Nemanau, kad čia bus klausimas, nes turėjome rezervą, bet turime skolų, kurias reikia grąžinti. Jeigu nesurenkame biudžeto, negrąžiname skolų. Nėra taip, kad galvojame neatsiskaityti su esamo sezono žaidėjais.

Jeigu kalbėtume vaizdžiai, vienos pergalės Eurolygoje kaina – mėnesinis komandos kapitono Pauliaus Jankūno atlyginimas?

Aš žiūriu į šitą kitaip. Mes skaičiuojame pagal tai, kur kitur galėtume gauti tokius pinigus. Jeigu tiksliai kalbėtume, vienos laimėtos rungtynės atneša 37 tūkst. Eur. Kadangi pergalių planavome 10, tai yra 370 tūkst. Rasti tokį rėmėją Lietuvoje yra tikrai labai didelis iššūkis. Jeigu tų pergalių nebūtų, būtų labai sunku. Labai smagu, kad šitoje vietoje galima papildyti biudžetą tokiu būdu, o ne bandyti laukti, kol pavyks įtikinti vieną ar kitą verslininką, įmonę remti klubą.

Po šio sezono baigiasi sutartis su generaliniu „Žalgirio“ rėmėju – Estijos lažybų bendrove „OlyBet“. Šią sutartį pavyks pratęsti ar jau dairotės naujų partnerių?

Tos paieškos visada vyksta ir vyko. Norime išsaugoti rėmėjus, kurie buvo, ir visą laiką pasisakome už tęstinumą ir ilgalaikį bendradarbiavimą. Su estais ir jų atstovais kalbamės nuo sezono pradžios, kalbėsimės šį ir kitą mėnesį. Viskas priklauso ne nuo mūsų. Mes manome, kad savo atidirbome – komanda žaidžia sėkmingai, įmonę reprezentuojame Europoje, jų logotipai yra matomi, o pergalės tik padidina tą matomumą ir sirgalių siejimą „Žalgirį“ su konkrečiu rėmėju, jų prekės ženklu.

Š. Jasikevičius išreiškė viltį, kad ateityje Eurolygos komandos į išvykos rungtynes vyktų užsakomaisiais reisais. Kiek tai realu?

Finansiškai tai sunkus dalykas. Čia verslo nėra, čia reikia tokio žmogaus ar įmonės, kuri sutiktų padėti klubui. Tai būtų reklaminis ar rėmimo dalykas, nes finansiškai tai yra per sudėtingas uždavinys. Su tuo dirba ir pati Eurolyga, kadangi turkų avialinijos yra turnyro rėmėjas, bet tokio formato Eurolyga vyksta pirmą sezoną, todėl kažkokios išvados bus daromos. Turtingiausi klubai naudojasi užsakomaisiais reisais, todėl turi būti galvojama, kaip padėti mažesniems ir toliau gyvenantiems klubams – kaip suorganizuoti jungiamuosius skrydžius, patogumą ir t. t.

Susidaro įspūdis, kad šį sezoną kur kas dažniau keliaujate su komanda.

Taip, keliauju daugiau, anksčiau tiek nekeliaudavau, buvo laikotarpis, kai visai nekeliaudavau. Situacija tokia, kad daugiau bendraujame, mezgame ir palaikome kontaktus su kitais klubais. Artimiausiai dabar bendrauja 11 A licencijas turinčių klubų – mes esame tarp jų. Dabar reikia atnaujinti žinias, pažiūrėti, kuo kiti gyvena, palaikyti ryšį. Analizuoju, kaip klubai reaguoja į naują formatą, situaciją su FIBA organizacija, ką galvoja daryti su nacionaliniais čempionatais. Tai yra dviejų zuikių nušovimas – buvimas komandos viduje ir bendravimas su kitomis komandomis.

Dauguma klubų yra patenkinti, viskas vyksta tikrai sėkmingai. Negirdėjau nė vieno, kuris gailėtųsi žengęs šį žingsnį. Dabar galvojame apie tolimesnius veiksmus. Apie tai kalbėjome su Eurolygos prezidentu Jordi Bertomeu ir kalbėsime su klubais po sezono.

„Žalgirio ekspreso“ akcijos idėja pasiteisino su kaupu. Planuojate ją tęsti ir kitą sezoną?

Žmonės atvažiuoja iš įvairių miestelių. Tikrai dar daug žmonių niekada nėra buvę arenoje. Mums tas gan keista. Gal dėl finansinių, gal dėl transporto priežasčių. Žinoma, mums smagu, kad žmonės atvažiuoja – tai yra ir komandos palaikymas, ir kažkoks indėlis į klubo biudžetą. Tikime, kad žmonės kažką arenoje nusiperka ir tokiu būdu prisideda prie biudžeto formavimo. Taip pat tikime, kad tie žmonės grįžta ir vėl. Tai yra nauda trims pusėms – žiūrovui smagu atvažiuoti ir pamatyti tą emociją, klubui tai taip pat naudinga, kaip ir vežėjui „Kautra“, kuriam reikėtų padėkoti. Tai nėra kažkoks verslas, o grynai socialinis projektas, kuris suteikia pozityvią emociją. Žmogus arenoje tikrai pasikrauna emocijų ir gerai praleidžia laiką. Manome, kad „Žalgirio ekspresas“ bus ir kitą sezoną.
altBalys Šmigelskas | Alfa.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama