Paieška


Apsilankyk!Reklama

Legendinis Juozukas – apie atvirus rinktinės pokalbius ir mistinę savo gimtadienio datąJuozas Petkevičius – unikalus. Unikalus ne tik savo masažavimo sugebėjimais, bet ir mokėjimu bet kokioje situacijoje sukurti harmoningą atmosferą. Dėl pastarosios savybės Juozukas užkariavo visų kartų Lietuvos krepšinio gerbėjų ir, žinoma, pačių žaidėjų bei trenerių širdis.

Su rinktine po pasaulį J. Petkevičius keliauja nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo ir yra pelnęs ryškiausių šalies krepšininkų pasitikėjimą. Nėra ko daugžodžiauti – be Juozuko auros nebelabai ir galime įsivaizduoti rinktinės vasaras.

Su nacionaline komanda jis bus ir šią vasarą – J. Petkevičius sulaukė naujojo rinktinės trenerio Dainiaus Adomaičio kvietimo toliau eiti techninio vadybininko pareigas. Su naujienų portalu Alfa.lt bendravęs masažuotojas dalijosi savo itin teigiama energetika ir prasitarė apie gana mistinę savo gimtadienio datą.

Nors oficialiuose dokumentuose ir internete skelbiama, kad Juozuko gimimo data yra 1948-ųjų balandžio 8 d., realybė yra kita.

KIEK METŲ, TIEK IR ATSISPAUDIMŲ

Tai kokia ta tikroji Jūsų gimimo datų istorija? – Alfa.lt paklausė J. Petkevičiaus.

Matote, iš tikrųjų aš gimęs kovo 20 d. ir esu jau atšventęs (šypsosi). Dokumentuose įrašyta, kad gimiau 1948 m. balandžio 8., o esu dvejais metais vyresnis. Dar pernai įkopiau į aštuntą dešimtį. Čia tarybiniais laikais taip gavosi, kadangi man taip reikėjo dėl sportavimo reikalų. Taip kad atšvenčiau ir nieko nelaukiu. Vis dar sportuoju, plaukioju, pakvietė į rinktinę, galvoju, reikia pasiruošti gerai.

Koks Jūsų požiūris į gimtadienius? Esate linkęs švęsti ar tokias progas paminėti ramiai?

Labai ramiai. Jeigu sulauksiu, dar noriu iškilmingiau sutikti 77-ąjį gimtadienį. Noriu tuos du kabliukus „pavaryt" ir po to jau ramiai gyventi.

Kartu su savo dukra dirbate Kauno sporto klube. Galite papasakoti apie tai plačiau?

Atsidarė geras klubas ir pagalvojau, kad man ten bus labai gerai pasportuoti. O jie mane pakvietė prisijungti prie kolektyvo, tai aš mielai sutikau. Jau dariau porą masažų, galiu dirbti ir asmeniniu treneriu.

Aistra sportui bėgant metams neblėsta? Gal ji įgauna naujų formų, atspalvių?

Formos keičiasi bėgant metams. Pavyzdžiui, darau tiek atsispaudimų, kiek turiu metų. Visada jų prisideda ir reikia vis daugiau ir daugiau sportuoti. Tas tikrai keičiasi. O šiaip vis dar plaukioju, praplaukiu po kilometrą penkis kartus į savaitę. Vienu žodžiu, linksmai gyvenu (juokiasi).

Kad visi kaip jūs gyventų, būtų puiki Lietuva...

Gal reikia neverkšlenti, o kažką daryti? Dar dirbu „Pirmame žingsnyje" (reabilitacijos centras – aut. past.), tuoj eisiu į darbą.

KARTAS VIENIJA NORAS LAIMĖTI

Pasistengsiu neužgaišinti. Spėju, kad akylai sekėte ir sėkmingą „Žalgirio" pasirodymą šio sezono Eurolygoje?

Man atrodo, kad viskas buvo labai gerai. Man labai patinka, kad mūsų rinktinės nariai sužaidžia gerai. Labai už juos sergu. Gerai, kad „perlipome" mes tas 13 pergalių, 14 – vis tiek malonesnis skaičius. Svarbu, kad dabar taptų Lietuvos čempionais, kuo aš neabejoju. „Žalgiris" yra mano komanda, kur aš pradėjau dirbti su krepšiniu, ir noriu, kad šitas klubas visada žygiuotų pergalingai.

Kuriems Lietuvos klubams dar simpatizuojate?

Aišku, dabar turiu pataikauti Klaipėdai, nes D. Adomaitis pakvietė į rinktinę (šypsosi). Su Rimu Kurtinaičiu irgi gerai sutariame, todėl palaikau ir „Lietuvos rytą". Man patinka Prienai, kurie tapo Baltijos lygos čempionais. Utenoje dirba Antanas Sireika, su kuriuo taip pat esame artimi draugai. Labai patinka broliai Lavrinovičiai, Mindaugas Lukauskis. Pasvalyje – Ramūnas Cvirka ir Steponas Babrauskas. Žodžiu, sergu už daug ką, nes daug kur turiu bičiulių. Aišku, norisi palaikyti silpnesnį, netgi per rungtynes su „Žalgiriu" kartais norisi, kad kažkas sužaistų geriau.

Koks šių laikų jaunimas? Labai skiriasi nuo ankstesnių kartų?

Panašumas tas, kad visos kartos nori kuo gražiau ir geriau sužaisti bei laimėti. Dabar jaunimas turi rimtus kontraktus, kas verčia į krepšinį žiūrėti kiek kitaip. Tarkime, kai dirbau „Žalgiryje", žaidėjai tarsi buvo profesionalai, bet iš tiesų „nesiskaitė" profesionalais. Aišku, dabar požiūris kitas, bet noras laimėti ir tas išgyvenimas dėl pralaimėjimų išliko tas pats. Anksčiau būdavo švenčiama bet kokia pergalė, bet dabar, suprantama, tai neįsivaizduojama.

RINKTINĖS CEMENTAVIMAS IR ATVIRŲ POKALBIŲ DIENA

Kaip reagavote sulaukęs kvietimo prisijungti prie rinktinės ir šią vasarą?

Suprantu, žmonėms keista, ką tas senukas ten veikia ir kodėl trinasi tarp jaunų? Bet kažkaip atsisakyti negaliu, yra noras būti kartu, bendrauti, matyti, spręsti problemas, šį tą padėti. Turiu šiokį tokį patyrimą. Džiaugiuosi, kad pakvietė. Labai nesitikėjau, bet kažkokia viltis buvo. Turiu noro ir sveikatos, tai kodėl gi ne?

Mano pareigos – techninis vadybininkas. Rūpinamės ūkiniais reikalais, tvarkome aprangas, teipuojame. Dabar jaunimas truputį sveikesnis, tai daug „nenusidirbu". Jeigu kartais jie supranta mano humorą arba aš jų, pasijuokiame, pabendraujame.

Koks žmogus yra D. Adomaitis?

Man jis labai patinka. Teko su juo dirbti Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse ir universiadoje. Dainius – kultūringas ir labai geras žmogus. Labai girti negaliu, nes sakys, kad pataikauju. Susitiksime per Velykas Palangoje, tai pabendrausime daugiau.

Turime šansų tapti Europos čempionais?

Du kartus iš eilės Europos čempionate likome antri. Tas ir yra, kad galbūt geriau būti trečiam, nes laimi paskutines rungtynes. Aišku, po kažkiek laiko ir ta antra vieta tampa maloni. Šiemet dar sunku pasakyti. Neaišku, ar visi galės atvykti. Bet mes, lietuviai, tikrai mokame žaisti ir mokame kovoti. Darysime viską, kad pakartotume 2003 m. triumfą (šypsosi).

Kaip kasmet vyksta komandos cementavimas?

Liepos 21 d. susitiksime ir darysime cementavimą. Jie būna ramūs, bet vis tiek būna šventė. Būna atvirų pokalbių diena. Visada. Nežinau, ar valdžia leis alaus, bet seniau būdavo šiek tiek alaus, pirtis, žvejyba ir t. t. Gražiai švenčiame. Tradicijos gal pasikeitė, bet nieko blogo tame nėra. Vietoj alaus gerai bus ir šašlykai, steikai, kepsniai. Viską patys pasikepa pagal skonį, stiprumą.

Vadinasi, viskas bus gerai ir šią vasarą...

Tikrai bus gerai. Neabejoju. Labai blogai tai tikrai nebus.altBalys Šmigelskas | Alfa.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama