Reklaminis skydelis

V. Chomičius apie „Žalgirio“ galimybės Eurolygoje: svarbiausia – nesudrebėti"Žalgirio" krepšininkai šią savaitę pratęs dramatišką kovą dėl kelialapio į atkrintamąsias varžybas.Žalgiriečiai, savo aikštėje 94:67 sutriuškinę autsaiderę Stambulo "Darussafaka", išsilaikė dešimtoje vietoje. Aštuntukas, regis, ranka pasiekiamas, tačiau yra net kelios dešimtys variantų, kad Lietuvos čempionai patektų į ketvirtfinalį.

Vis dėlto viena sąlyga neišvengiama: reikia laimėti likusias dvejas reguliaraus sezono rungtynes Pirėjuje (su "Olympiakos") ir Madride (su "Real").

Buvęs ilgametis "Žalgirio" kapitonas, olimpinis čempionas Valdemaras Chomičius, remdamasis savo patirtimi, pabrėžė: net neįmanomos užduotys gali būti įvykdytos.Kodėl žalgiriečiai be didelių vargų įveikė varžovus iš Turkijos? – paklausėme V.Chomičiaus.

– "Darussafaka" į Kauną atvyko nugalėjusi pajėgią "Chimki" ekipą, todėl atrodė pavojinga ir mačą "Žalgirio" arenoje pradėjo galingai, bet visgi jautėsi visai skirtingas komandų nusiteikimas. "Žalgiris" dar turi vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas, todėl vertėsi per galvą, o "Darussafaka" atrodė kur kas mažiau motyvuota. Mūsiškiams viskas sekėsi, o kai pataikai puldamas, atsiranda jėgų ir gynybai.

Šią savaitę "Žalgiris" laikys egzaminą Pirėjuje, kur "Taikos ir draugystės" arenoje Šarūno Jasikevičiaus kariaunos nelaukia nei taika, nei draugystė. Kaip atsilaikyti graikiškame pragare?

– Jei "Olympiakos" atrodys taip, kaip per dvikovą Las Palmase su "Gran Canaria", mūsiškiams nebus problemų (juokiasi – aut. past.). Vis dėlto Pirėjo ekipa turi pakankamai laiko, kad išnagrinėtų, kas įvyko ir pasiruoštų kovai su "Žalgiriu". Tai bus žūtbūtinis mūšis, tačiau toks yra sportas: jei nori kažką pasiekti, privalai laimėti nepaisydamas jokių aplinkybių. Prisimenu, kai "Žalgiriui" nesisekė, žurnalistai klausė mano nuomonės, ką reikia daryti. Atsakiau: reikia laimėti artimiausias rungtynes, paskui kitas ir tada galėsime imtis išvadų. Taip ir nutiko. Tad dabar tikėkimės, kad viskas baigsis taip, kaip norime mes.

Vien pergalės Pirėjuje nepakaks, reikės laimėti ir Madrido "Real" tvirtovėje. Ar tai – reali užduotis?

– Per mano karjerą buvo toks pat iššūkis: norėdami patekti į 1986-ųjų Čempionų taurės turnyro finalą, turėjome Madride nugalėti "Real". Tai atrodė beveik neįmanoma ir prognozės buvo nepalankios, bet mes susitelkėme ir laimėjome 98:95. Tad ir dabartiniams žalgiriečiams realu tai pakartoti. Svarbiausia neišsigąsti, nesudrebėti. "Real" jau turi bilietą į aštuntuką, gal tausos savo žaidėjus, kaip kad per 28-o turo mačą su "Baskonia". Tačiau pirmiausia žalgiriečiai turi atlikti savo namų darbus Pirėjuje.

Zigmas Jurevičius, Romas Poderys | Kaunodiena.lt

ReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis