„Juventus“ pergalingai užbaigė kontrolinių rungtynių ciklą (Pergales iškovojo „Neptūnas“ ir „Nevėžis“)

Anykščiuose kontrolinių rungtynių ciklą pradėję Utenos „Juventus" krepšininkai čia jį ir pabaigė. Ketvirtajame kėlinyje galingai spurtavę Ž.Urbono auklėtiniai nugalėjo Mykolajivo „MBC Mykolaiv" komandą – 97:90 (22:19, 24:25, 19:22, 27:29), o pasiruošimą artėjančiam sezonui baigė iškovoję 5 pergales bei patyrę 1 pralaimėjimą.

Nuo pat pirmųjų mačo akimirkų aikštelėje vyravo atkakli kova, o pirmojo ketvirčio pradžioje sunkiau taškus rinkę „Juventus" krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai (46:44). Antroje rungtynių pusėje komandos ir toliau demonstravo lygią kovą, tačiau pergalę šventė rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidę uteniškiai (97:90).

Ž.Urbono vadovaujamai „Juventus" ekipai vis dar padėti negalėjo traumą besigydantis Vytautas Šulskis, o taip pat šioms rungtynėms nebuvo registruoti Norbertas Giga bei Arminas Kleišys.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 25 taškus pelnęs Bryantas Crawfordas, 22 pridėjo Julius Jucikas, 17 – Marius Runkauskas, 14 – Gytis Radzevičius, 9 – Ignas Vaitkus, 7 – Žygimantas Skučas, 2 – Arnas Beručka, 1 – Shannonas Scottas.

Varžovų ekipoje išsiskyrę 23 taškus pelnęs Oleksejus Onufrijevas.

Kontrolinių rungtynių cikle „Juventus" įveikė Maskvos „Runa Basket" (Rusija), Uogrės BK „Ogre" (Latvija), Mogiliovo „COR-Borisfen" (Baltarusija), Južno „Chimik" (Ukraina) ir Mykolajivo „MBC Mykolaiv" (Ukraina) ekipas bei nusileido Kėdainių „Nevėžio" klubui.

Rugsėjo 21-ąją Utenos klubas pradės kovas „Betsafe-LKL" čempionate, kur pirmajame ture susitiks su Klaipėdos „Neptūno" ekipa.

***

Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse Kėdainių „Nevėžio" komanda rezultatu 74:57 (19:15; 20:13; 18:7; 17:22) įveikė Jonavos „Jonavą".

Pirmajame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką, tačiau antrajame ketvirtyje „Nevėžis" perėmė iniciatyvą ir susikrovė dviženklį pranašumą, kurį antroje rungtynių pusėje dar labiau padidino ir šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Arminas Urbutis, kuris pelnė 17 taškų. Georgios Kalaitzakis surinko 10 taškų. 9 taškus pelnė Jaelanas Sanfordas.

Jonavos komandoje rezultatyviausiai žaidė Modestas Žaunieriūnas, pelnęs 15 taškų.

***

Klaipėdos „Neptūnas" draugiškame susitikime namuose už uždarų durų 89:84 (22:16, 17:23, 26:21, 24:24) įveikė „Ventspils" krepšininkus. Tai buvo paskutinioji klaipėdiečių repeticija prieš šeštadienį „Švyturio" arenoje startuosiantį „Betsafe–LKL" sezoną.

Mačo pradžioje uostamiesčio krepšininkai atitrūko per 9 taškus (14:5), o pirmųjų 10 minučių turėjo 6 taškų pranašumą – 22:16.

Pirmoje susitikimo dalyje strigusi „Neptūno" toliašaudė artilerija – 1 pataikytas tritaškis iš 8 – leido svečiams iš Latvijos prieš ilgąją pertrauką išlyginti rungtynių rezultatą – 39:39.

Geresnį pataikymą iš toli Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai pademonstravo antroje mačo pusėje, kuomet realizavo 5 tritaškius iš 10.

Gerai dėl atšokusių kamuolių kovojęs „Neptūnas" po trijų kėlinių pirmavo 65:60. Osvaldo Olisevičiaus bei Deivido Gailiaus vedama Klaipėdos ekipa išsaugojo įgytą pranašumą bei iškovojo šeštąją pergalę per septynerias žaistas draugiškas rungtynes.

Šeštadienį „Neptūnas" oficialiai atidarys sezoną, kuomet 17 val. namuose priims Utenos „Juventus" krepšininkus.