Maži, bet stiprūs: ASVEL paguldė ant menčių ir antrąjį Graikijos grandą

Prieš Eurolygos sezono startą ryškiais turnyro autsaideriais laikyti Vilerbano ASVEL krepšininkai įrodinėja, kad jie buvo nurašyti per anksti.

Prancūzijos čempionai antrojo turo mače dramatiškai 79:78 parklupdė Atėnų „Panathinaikos" ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės – prieš savaitę po ASVEL kojomis krito ir kita Graikijos ekipa, Pirėjo „Olympiakos".

Svečiai iš Atėnų pirmavo beveik visų rungtynių metu, o dar po trijų ketvirčių PAO turėjo net 13 taškų pranašumą – 63:50.

Visgi ASVEL ketvirtajame kėlinyje pakilo į lemiamą šturmą. Vilerbano ekipa likus 4 minutėms jau atsiliko tik 63:67, bet po Deshauno Thomaso dvitaškio likus pusantros minutės „Panathinaikos" pranašumas išaugo iki 5 taškų – 78:73.

ASVEL pergalę lėmė puikiai sužaistos paskutinės rungtynių akimirkos. Dvitaškį pataikė Liviu Jeanas-Charlesas, tolimą metimą pridėjo Charlesas Kahudi, o šeimininkams apsigynus baudos metimu juos į priekį išvedė Jordanas Tayloras.

PAO lemiamai atakai dar turėjo 14,2 sek., tačiau padrikoje atakoje Nickui Calathesui pataikyti į krepšį nepavyko.

„Panathinaikos" tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas – prieš savaitę graikai namie nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda".

ASVEL: Davidas Lighty 18 (3/5 trit., 4 rez. perd.), Tonye Jekiri 15 (12 atk. kam.), Charlesas Kahudi 10 (2/2 trit.), Jordanas Tayloras (4 rez. perd.) ir Livio Jeanas-Charlesas (6 atk. kam.) po 8.

"Panathinaikos": Deshaunas Thomasas 22 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Jimmeris Fredette'as 18 (4/6 trit.), Nickas Calathesas 13 (8 rez. perd., 3 per. kam., 7 kl.), Jacobas Wiley 7.