Pirmasis K. Kemzūros pralaimėjimas už „Olympiakos“ vairo: kapituliavo prieš „Zenit“ ekipą

Pirmąją pergalę Eurolygoje pasiekė Sankt Peterburgo „Zenit" (1/2) klubas, kuris išvykoje 77:68 (20:19, 18:17, 15:11, 11:17, 13:4) po pratęsimo nugalėjo Kęstučio Kemzūros treniruojamą Pirėjo „Olympiacos" (1/2) ekipą su Mindaugu Kuzminsku.

Pastarasis šiose rungtynėse atrodė kaip ne savas ir aikštę paliko su minusiniu naudingumo balu. Puolėjas per 12 minučių taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/1 trit., 0/2 baudos), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo pražangą, 2 sykius prasižengė bei užfiksavo -2 naudingumo balus.

"Zenit" turėjo tiesiog puikią progą šį mačą laimėti ir be pratęsimo. Likus žaisti 43 sekundes svečiai buvo priekyje 6 taškais - 64:58. Tuomet tritaškį įskraidino Kevinas Punteris, o kitoje atakoje kamuolį perėmę aikštės šeimininkai gavo šansą išplėšti pratęsimą.

J.Plaza nusprendė auklėtiniams duoti užduotį gintis be pražangų ir tikėtis netaiklaus varžovų metimo, tačiau tai nepasiteisino. Kostas Papanikolaou smeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą - 64:64.

Nors atrodė, kad pakilime esantis "Olympiacos" perims iniciatyvą pratęsimo metu, atsitiko atvirkščiai. Šaltakraujiškai žaidę "Zenit" kertiniai žaidėjai - Mateušas Ponitka, Willas Thomasas ir Gustavo Ayonas nukalė Rusijos ekipai pirmąją pergalę Eurolygoje klubo istorijoje - 77:68.

"Olympiacos": K.Punteris (2/12 trit.) ir N.Milutinovas (16 atk. kam.) po 16, V.Spanoulis (6 rez. perd.) ir G.Printezis po 7 taškus.

"Zenit": M.Ponitka - 18, A.Renfroe ir G.Ayonas (10 atk. kam.) po 10, A.Hollinsas ir W.Thomasas po 9 taškus.