Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Pirmasis NBA finalo mačas piešia scenarijų: serija ilgai neužtruks?„Neįmanoma „Warriors" žaidimo atkartoti per treniruotes", – po pirmųjų rungtynių teigė „Cavs" treneris Tyronnas Lue. Per pirmąsias NBA finalo serijos rungtynes neatrodė, kad tai reikalinga, – svečių ekipa paprasčiausiai nesugebėjo sustabdyti šeimininkų greitų atakų. Oklando komanda po kiekvieno varžovų metimo apibėgdavo čempionus, todėl paprasčiausiai nereikėjo sukti jiems įprastų derinių. Puolimo mašina neveikė, tačiau ir nebuvo bandyta jos užkurti.„Warriors" dominavimas

Pozicinių atakų metu „Golden State" didesnę dalį taškų surinko privertę „Cavaliers" krepšininkus apsikeisti dengiamaisiais, siekdami, kad Keviną Durantą arba Stepheną Curry „vienas prieš vieną" bandytų stabdyti ne tokie mobilūs Kevinas Love'as, Tristanas Thompsonas ar Richardas Jeffersonas. Tokiais atvejais Oklando lyderiai nesunkiai apsivarydavo gynėją ir patys rinkdavo taškus arba surasdavo apylaisvį komandos draugą. Tai puikiai atspindi S. Curry ir K. Duranto kartu surinkti 66 taškai bei 18 rezultatyvių perdavimų.Kitoje aikštės pusėje Oklando ekipa demonstruoja stulbinamą gynybą – šiose rungtynėse „Cavs" pataikė tik 35 proc. metimų ir prarado 20 kamuolių. Dalis šių klaidų yra nesusikaupimo bei nesėkmės padarinys, todėl nederėtų į jas per daug kreipti dėmesio. Vis dėlto Draymondo Greeno vedami „kariai" leido LeBronui ir Kyrie Irvingui pataikyti tik 19 iš 42 metimų, o dauguma tikslių buvo sudėtingi ir pataikyti dėl meistriškumo bei dalelės sėkmės. T. Thompsonas į neviltį varė už jį aukštesnį bei gerokai stipresnį Keviną Love'ą. Paprastai LeBrono kariauna nukenčia dėl stiprios puolimo sistemos neegzistavimo, tačiau šiai gynybai reikėtų sukurpti planą, kuris nebūtų tik individualus žaidimas ir „du prieš du".

Išbandymai „Cavs" trenerių štabui

LeBrono Jameso kariauna gindamasi atrodė bejėgiškai. Šios rungtynės nėra nesusikaupimo ar prastos sėkmės padarinys – aiškiai matomas lygių skirtumas, kurį sumažinti įmanoma tik protingais trenerių sprendimais. Didesnis kiekis fizinio kontakto bei bandymai lėtinti tempą yra akivaizdūs sprendimai, kuriems „Warriors" trenerių štabas aiškiai pasiruošęs. T. Lue visiškai teisus – „karių" trenerių štabo puolimo sistema yra neišsprendžiama mįslė, kuri, akivaizdu, bus užduota „Cavs" krepšininkams, kai kris žaidimo tempas. Tuomet LeBronui ir Lue iškils klausimas: „Kas dabar?"Keitimasis dengiamaisiais, kaip parodė šios rungtynės, yra neefektyvus sprendimas. Bandymai komunikuoti ginantis ir brautis per kiekvieną užtvarą neveikia – tą demonstruoja „Warriors" dominavimas ne tik per šias atkrintamąsias rungtynes, tačiau ir paskutinių trejų metų rezultatai. Paprasčiausiai nėra įmanoma suspėti paskui kiekvieną metiką ar kertantį po krepšiu, todėl tenka ignoruoti vieną krepšininką bandant sustabdyti kitą. Tačiau kaip išsirinkti, kas kelia didesnį pavojų, – K. Durantas, S. Curry ar Klay Thompsonas? Kaip įmanoma ginantis ignoruoti vieną geriausių metikų NBA istorijoje tikintis sumažinti kitų dviejų įtaką? Tai dar viena didžiulė mįslė, į kurią atsakymas dar nerastas.

Vienintelis teorinis Klivlando ekipos pranašumas prieš finalo seriją, išskyrus LeBroną, buvo galimybė dominuoti baudos aikštelėje ir nusiimti kamuolius puolant. Šiąnakt „Warriors" gavo progą kartoti metimus net 14 kartų, o „Cavaliers", turėdami didžiulį pranašumą, tą padarė tik 15 kartų. Javale'as McGee, Zaza Pachulia, net už juos žemesnis D. Greenas, atrodė, kiekvieną ataką gaudavo progą numušti kamuolį komandos draugams, o S. Curry bei K. Durantas du kartus iš eilės nepramesdavo. Šis scenarijus tikriausiai nepasikartos per kitas rungtynes – dėl trenerių štabo nurodymų Klivlando krepšininkai agresyviai brausis į baudos aikštelę ir kovos dėl kamuolio kaskart vis agresyviau. Nors tokia problema iškils ateityje, „Golden State" tikrai atvyks paruošusi planą, turintį potencialo neutralizuoti šią grėsmę.

Verdiktas

Įmanoma daug analizuoti, tačiau jau sekmadienio naktį šios išvados gali būti bevertės. „Cavs" į aikštę išeis susikaupę, parengę planą lėtinti tempą ir koncentruotis į „Warriors" lyderius ir tikėtis, kad Thompsonui ir D. Greenui tinklelis neatsiriš. Jei atsiriš, visas pasiruošimas nueis perniek ir ši serija bus trumpesnė, nei norėtų NBA gerbėjai. Jei neatsiriš, bus galima išvysti kovingas rungtynes ir tikėtis, kad ši serija truks ilgiau nei 5 rungtynes. Deja, mįslės Rytų konferencijos čempionams tiesiog per sudėtingos. Prognozė: 4-1 „Warriors".alt


Rokas Skurdauskas | Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama