Reklaminis skydelis

Sirgalius pakerėjęs ritualas ir būsimas dokumentinis filmas: 9 dalykai, kurių nežinojote apie LeBronąĮ ryškiausius visų laikų pasiekimus NBA lygoje besitaikantis LeBronas Jamesas vakar minėjo 34-ąjį gimtadienį, o ESPN žurnalistas Dave‘as McMenaminas šia proga išskyrė 9 mažiau žinomus faktus apie Los Andželo „Lakers“ atstovaujantį vieną geriausių planetos krepšininkų.Ryšiai su Denverio „Nuggets“ ekipa

Po to, kai 2016-aisiais L. Jamesas ir Klivlando „Cavaliers“ ekipa triumfavo NBA finale, tų pačių metų vasarą puolėjas ilsėjosi Italijos pakrantėje. Tai – nieko neįprasto turtinam ir žinomam asmeniui, išskyrus tai, kad jachta, kurioje laiką leido LeBronas, priklausė „Nuggets“ ekipos savininkui Stanui Kroenkei, o kartu su žaidėju buvo klubo prezidentas Joshas Kroenke.

Denverio ekipos savininkai mėgino užbėgti įvykiams už akių ir prisivilioti LeBroną dar iki tol, kol į jo medžioklę pasileido ryškesnės NBA komandos

„Jis – puikus mano draugas, – apie J. Kroenke yra sakės L. Jamesas. – Apie galimą perėjimą į jo komandą kalbėjome porą kartų.“

„Nuggets“ Jamesui netgi buvo nusiuntę naujų marškinėlių prototipus, ant kurių puikavosi krepšininko pavardė, tačiau net ir tokios pastangos LeBrono nesudomino.

„Jis sakė, jog su šia apranga atrodyčiau puikiai. Esame puikūs bičiuliai, tačiau perėjimas į „Nuggets“ mano galvoje daug vietos neužėmė“, – galiausiai pripažino LeBronas.Marškinėlių numerio dalijimasis su „Lakers“ gynėju Lance‘u Stephensonu

Majamyje žaidęs 6-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais, Klivlande LeBronas grįžo prie sau įprasto 23-ojo. Vis dėlto žaidėjas iki šiol 6-ąjį numerį naudoja treniruotėse, o šią idėją pasiskolino iš amerikietiško futbolo žaidėjo Deiono Sanderso.

„Kai jis pradėjo žaisti profesionaliai, treniruotėse vilkėdavo 2-ąjį numerį, tačiau rungtyniaudavo su 21-uoju“, – paklaustas apie savo sprendimą jį aiškino LeBronas.

„Lakers“ treniruotėse dažnai galima išvysti, jog šeštasis numeris gina šeštąjį, kuomet mikrodvikovose susiduria LeBronas ir L. Stephensonas. Tokios žurnalistų pastabos išprovokavo L. Jameso šypseną.

„Treniruotėse 6-ąjį numerį vilkiu jau ilgą laiką. Imu suprasti, jog dauguma jūsų nežinote, kas aš“, – tą sykį stebėjosi „Karalius“.

Galvos raiščio sugrįžimas

Jamesas galvos raištį dėvėjo nuo pat karjeros NBA pradžios, tačiau šią tradiciją sustabdė 2015-ųjų kovą.„Padariau tai, nes norėjau atrodyti taip, kaip atrodo visi kiti komandos draugai. Tiesiog norėjau būti vienas iš savų, nieko daugiau“, – taip savo sprendimą argumentavo žaidėjas.

Vis tik šį sezoną LeBronas sugrąžino tradicinį savo įvaizdį lapkričio 7-ąją, per rungtynes su Minesotos „Timberwolves“. Priežastis gali būti tokia pati, dėl kurios šios minties buvo atsisakyta. „Lakers“ gretose galvos raištį reguliariai dėvi JaVale‘as McGee, Rajonas Rondo, Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as, Brandonas Ingramas ir Kyle‘as Kuzma, o kartą šią aprangos detalę buvo panaudojęs ir Joshas Hartas.

Knygų klubo narys

L. Jamesas pastaraisiais metais turi tradiciją – per atkrintamąsias atsiriboti nuo visų socialinių tinklų ir visą savo laiką paskirti krepšiniui ir knygų skaitymui.

Prieš dvejus metus tai buvo Jerry Westo gyvenimo istorija „West by West“, o praėjusį pavasarį LeBronas pasinėrė į „Alchemiko“ skaitymą. Įdomu ir tai, jog pastaroji knyga yra vienas mėgstamiausių „Lakers“ generalinio vadybininko Robo Pelinkos skaitinių.

Šiemet Jamesas nebelaukė atkrintamųjų ir atvykęs į Los Andželą perskaitė R. Pelinkos rekomenduotą Doris Kearns Goodwin kūrinį „Lyderystė neramiais laikais“. Krepšininkas taip pat vartė buvusių JAV prezidentų, Abrahamo Lincolno, Teodoro Ruzvelto, Franklino D. Ruzvelto ir Lyndono B. Johnsono, autobiografijų puslapius, taip tikėdamasis pasisemti pamokų iš vienų geriausių praeities lyderių.

Šį sezoną jis taip pat perskaitė T.J. Englisho knygą „Havanos noktiurnas“, kurioje pasakojama apie mafijos išplitimą Kuboje.

„Mėgstu žiūrėti filmus apie mafiją, nesvarbu, ar istorijos tikros, ar išgalvotos. Meyeris Lansky, Lucky Luciano ar kiti. „Krikštatėvis“ yra vienas mano mėgstamiausių filmų“, – atskleidė L. Jamesas.

Mėšlungis tapo verslo galimybe

L. Jamesas treniruojasi ištisus metus, nes mano, jog jeigu niekada neprarasi sportinės formos, niekada nereikės jos įgyti iš naujo. Toks atsidavimas jam itin atsiliepė 2014-aisiais, kai pirmose finalo serijos rungtynėse su San Antonijaus „Spurs“ žaidėjas buvo priverstas palikti aikštę dėl jį užklupusio mėšlungio.„Po šio incidento pradėjome bendradarbiavimą su farmacijos kompanija bei išmėginome skirtingus receptus ir ingredientus, tačiau tuo pačiu metu viską darėme saugiai, švariai bei gavus reikiamus patvirtinimus, – atskleidė ilgametis LeBrono fizinio pasirengimo treneris Mike‘as Mancias. – Galiausiai radome gerą receptą, kuris iš tiesų veikė ir tai nebuvo išskirtinai mėšlungio prevencijai, bet labiau bendras kūno papildas.“

Tai, kas receptas veikia, parodė ir praktika. Praėjusį sezoną L. Jamesas pirmą kartą sužaidė visuose reguliariojo sezono susitikimuose, o Rytų konferencijos finalo septintose rungtynėse su Bostono „Celtics“ aikštelėje praleido visas įmanomas 48 minutes.

Tuo metu minėtasis receptas artėja link to, kad būtų prieinamas visiems. Vienijant jėgas su Arnoldu Schwarzeneggeriu, Lindsey Vonn ir Cindy Crawford turėtų būti išleista įmonė „Ladder“ – kompanija, kuri prekiaus kūno priežiūros produkcija, kurią naudoja pats Jamesas.

Žvakių uždegimas išvykose

Nors krepšininkų persirengimo kambariuose paprastai būna pilna žmonių ir dvelkia sodriu prakaito kvapu, L. Jamesas sugebėjo į juos įnešti kiek kitokią atmosferą.

Prieš kiekvieną mačą „Karalius“ įžiebia žvakę, o tai veikiausiai susiję su jo meditacijos įpročiu, kurį jis kiekvieną dieną atlieka po 15-20 minučių.

„Iš pradžių jaučiausi kiek keistai, nes tai buvo kažkas nauja ir visiškai priešinga man. Tačiau dabar būdamas su vidiniu savimi jaučiuosi vis geriau ir geriau. Manau, kad tai veikia“, – pasakojo L. Jamesas.

Kiekvieną žingsnį seka kameros

Viskas, ką LeBronas daro Los Andžele – treniruotės, pamėtymai į krepšį, rungtynes – yra sekama filmavimo grupės, kurią sudaro pačiam krepšininkui priklausanti įrašų kompanija „SpringHill“ ir „NBA Entertainment“.

Nors dar nėra žinoma, kodėl tai daroma, spėjama, kad jau ruošiamas dokumentinių filmų ciklas „More Than An Athlete“ arba pilnametražis dokumentinis filmas „More Than A Game“.

Žymusis kreidos išmetimas

Kreidos išmetimas į orą, kaip ir galvos raištis, buvo vienas iš skiriamųjų L. Jameso ženklų. Vis dėlto grįžęs į Klivlandą iš Majamio krepšininkas atsisakė šios rutinos.Nepaisant to, iki šio prieš rungtynes galima išvysti, kaip žaidėjas sutrina savo ranka kreida, o po to suploja bei silpnai nupučia kreidą nuo rankų, siekdamas nuvalyti ant jų likusias dulkes.

Geri santykiai su „Lakers“ savininke

LeBronas nuo pat jaunystės žavėjo aplinkinius savo branda, kuomet su šiuo žaidėju kam nors tekdavo bendrauti gyvai. Ši savybė persikėlė ir į „Staples Center“ areną, kur nepaisant 19 tūkst. žiūrovų minios, L. Jamesas ranka sekundę, kad pasiųstų mirktelėjimą ar kokį kitą ženklą „Lakers“ savininkei Jeanie Buss.

Pati amerikietė, kuri komandos valdymą perėmė iš savo tėvo, tikino, kad tai – nieko išskirtinio, o labiau pavyzdys, koks ryšys turėtų vyrauti su visais „Lakers“ atstovaujančiais žaidėjais.

„Visiems esu lyg mama. Netgi buvę „Lakers“ žaidėjai, kaip pavyzdžiui Dwightas Howardas, ateina pasisveikinti“, – atskleidė J. Buss.Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama

Reklaminis skydelis