Paieška


Apsilankyk!Reklama

Skautas B. Matkevičius 95 proc. gyvenimo skiria krepšiniuiLietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį ir pirmadienį rungtynėmis su Olandijos ir Italijos komandomis baigs pasirodymą pasaulio čempionato atrankos turnyre. Ar mūsiškiai sugebės įveikti oponentus, didele dalimi priklausys ir nuo to, kaip vyriausiojo trenerio Dainiaus Adomaičio asistentas Benas Matkevičius išnagrinės varžovų žaidimą. Jo patarimus krepšininkams teliks įgyvendinti aikštelėje.34-erių B. Matkevičius darbų turi ne vieną, tačiau su jais puikiai susidoroja. Ir kaip to nepadarys, jei tik 5 proc. gyvenimo skiria sau ir draugams, nes visas kitas laikas atiduotas krepšiniui.

Dirbdamas Lietuvos rinktinėje Benas atidžiai narplioja varžovų, su kuriais teks susikauti, žaidimo ypatumus. Kitas jo darbas – skauto pareigos Bostono „Celtics“ klubo organizacijoje. Čia lietuvis turi pastebėti ir įvertinti krepšinio talentus visame Europos žemyne.

Daugiausia dėmesio – olandams

Su Benu Matkevičiumi bendravome „Ryto“ arenoje, kurioje šalies rinktinės krepšininkai rengėsi pasaulio čempionato atrankos etapo kovoms. Vasario 22 dieną svečiuose mūsiškiai rungtyniaus su Olandijos krepšininkais. Po šio susitikimo lietuviai kelsis į Klaipėdą ir čia vasario 25-ąją atrankos turnyrą baigs dvikova su Italijos komanda. Per pirmąsias rungtynes D. Adomaičio auklėtiniai įveikė olandus po dviejų pratęsimų rezultatu 95:93, o italams išvykoje pralaimėjo 65:70.Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po dešimties turų turi 9 pergales ir 1 pralaimėjimą. Šis rezultatas jau gerokai anksčiau jai garantavo vietą planetos pirmenybėse, kurios šiemet vyks Kinijoje.

Ką galite pasakyti apie Olandijos komandą, su kuria Vilniuje teko gerokai vargti?

– Olandijos krepšininkai yra atletiški, jų gynyba kitokia. Todėl turime kitaip rengtis ir akcentuoti kitus dalykus. Žinome, kas mūsų laukia. Gal Olandijos rinktinėje nebus visų tų žaidėjų, su kuriais kovėmės per pirmąjį ratą Lietuvoje. Paskutinėms atrankos turnyro rungtynėms Olandijos ekipos treneris pasikvietė kiek jaunesnių krepšininkų. Bet tų, kurie kovėsi su mumis, stiprybes žinome: jie galingi ir po krepšiu, ir greitai puldami, ir žaisdami vienas prieš vieną. Labai atletiškas yra Charlonas Kloofas. Šis 28-erių įžaidėjas dalyvavo visose 10 rungtynių, per jas pelnė vidutiniškai 12,5 taško ir atliko 4,1 rezultatyvaus perdavimo.

Turėsime demonstruoti savo žaidimą puldami. Kaip tai darysime, neišduosiu.

Esame nusiteikę optimistiškai ir kaip visada sieksime pergalės.

Apie Italijos rinktinę dar negalvojate?

– Ne. Einame žingsnis po žingsnio. Dabar mąstome, kaip vesti kitos dienos treniruotę. Su treneriais jau esame analizavę Olandijos rinktinės žaidimą, todėl turime gerai paruošti mūsų krepšininkus būtent akistatai su olandais.

Rungtynės su italais bus visiškai kitokios, joms reikės rengtis pagal kitus principus. Todėl dabar nenorime blaškytis, nes paskui susimaišo mintys apie visas rinktines.

Italų neanalizuojame, nes dar nežinome, kokios sudėties bus jų rinktinė. Juk per pirmadienio susitikimą, skirtingai negu penktadienį, Italijos ekipai gali padėti ir Eurolygos klubuose rungtyniaujantys krepšininkai.

Užduotys naujokams

– Kiek svarbus bus rinktinės naujoko Egidijaus Mockevičiaus žaidimas?

– Olandai po krepšiu turi 208 cm ūgio vidurio puolėją Thomasą Van Der Marsą. Per rungtynes su mūsiškiais jis parodė, ką gali po krepšiu, – atakavo „puskabliais“ (iš viso pelnė 16 taškų ir savo ekipoje buvo naudingiausias – red.). Atletiškasis Egidijus turės deramai prižiūrėti šį olandų centro žaidėją. Žinoma, reikės pasinaudoti E. Mockevičiaus atletiškumu ir puolant, žaidžiant du prieš du. Jis pakviestas ir padėti, ir prisidėti prie pergalės.

O koks vaidmuo bus skirtas kitam rinktinėje debiutuosiančiam krepšininkui Doviui Bičkauskiui?

– Dovis iš gynybos gerai pereina į puolimą, pasižymi agresyvumu, puikiai mato aikštelę ir atlieka nuostabius perdavimus. Jo vaidmuo bus taip pat svarbus.

Šios rinktinės žaidimas skirsis nuo to, kurį ji demonstravo per ankstesnes atrankos etapo dvikovas?

– Tikiuosi, skirsis nuo rungtynių su olandais ketvirtame kėlinyje ir per pratęsimą (juokiasi).

Mūsų komanda visada išlaiko vienodus žaidimo principus, tad jų ir laikysimės. Žinoma, dabar žaidėjai kitokie. Bet vis tiek stengsimės išlaikyti agresyvumą gindamiesi, būti energingi ir pulti komandiniu principu. Reikia pasinaudoti mūsų metikais. Visi žaidėjai turi būti pasirengę ir žinoti, iš kurios vietos jiems teks atakuoti. Tai lemia psichologija. Jei žinai, iš kurios pozicijos mesi, pataikymo procentas būna geresnis.

Koks būna žaidėjų parengimas rungtynėms per tokį trumpą laikotarpį?

– Per pirmą treniruotę šlifavome gynybos principus, kad krepšininkai žinotų, iš kur turėtų ateiti pagalba, kai žaidžiame du prieš du. Aiškinomės, kada kieno yra atsakomybė, nes ginantis reikia kalbėti. Per pirmas treniruotes žaidėjai turi atrasti save tiek kaip gynėjus, tiek kaip puolėjus. Visur suspėja

Turite daug darbų, daug keliaujate. Kaip pavyksta stebėti krepšininkus, ypač tuos, kurie rungtyniauja Lietuvoje?

– Kaip sakiau draugams, dabar 95 proc. mano gyvenimo sudaro krepšinis. Ar tai gerai, ar blogai, reikės anksčiau ar vėliau nuspręsti (juokiasi). Bet šis darbas man patinka, tai – mano gyvenimas. Žinoma, šiek tiek laiko skiriu ir sau, bet krepšinis man yra viskas. Todėl stebiu visas lygas, Lietuvos – taip pat. Kaip rinktinės trenerio asistentas privalau žiūrėti ir Lietuvoje rungtyniaujančius krepšininkus, užsirašyti pastabas.

Kurią komandą palaikėte per Karaliaus Mindaugo taurės finalą?

– Taip ir maniau, kad sulauksiu šio klausimo (šypsosi). Rungtynės buvo vertos finalo. Mėgavausi krepšiniu. Patiko, nes buvo intriga. Tai geras ženklas ir visai Lietuvos krepšinio lygai. Šis renginys – gera reklama Lietuvos krepšiniui. „Rytui“ rungtynės buvo sėkmingesnės, jis ir laimėjo. Vilniaus komanda nusipelnė pergalės parodytu tvirtu charakteriu. „Žalgiris“ 37 minutes demonstravo savo žaidimą, žalgiriečiai buvo gerai pasirengę šiai dvikovai ir ją kontroliavo. Tik susitikimo pabaigoje sužibėjęs Rokas Stipčevičius dviem tritaškiais pakeitė visą žaidimo ritmą. Tuomet „Žalgiris“ puldamas perskubėjo, o pabaigoje ir sugriuvo. Buvo įdomu žiūrėti finalą, jį analizuoti. Juk ir dabar visi apie tai daug kalba.

Atkaklūs mūšiai ne vien Vilniuje

– Atkreipėte dėmesį, kad taurės finalas toks įtemptas buvo ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Prancūzijoje.

– Į Vilnių atskridau iš Paryžiaus, ten kito darbo reikalais stebėjau Prancūzijos taurės turnyro ketvirtfinalių ir pusfinalių varžybas. Buvo labai geras renginys, puikios rungtynės. Burgo JL ekipa pelnytai pateko į finalą. Ji gerai žaidė kaip komanda ir ketvirtfinalyje 88:86 nugalėjo Vilerbano ASVEL krepšininkus. Bet finale, kurio jau neteko matyti, 97:98 neatsilaikė prieš Strasbūro SIG klubą.

Tą patį galima pasakyti ir apie mūsų rinktinės nario Roko Giedraičio atstovaujamą Berlyno ALBA ekipą, kuri Vokietijos taurės finale vienu tašku (82:83) pralaimėjo Bambergo „Brose“. Likus žaisti dvi su puse minutės ALBA atsiliko devyniais taškais, tačiau panaikino šį deficitą ir sugebėjo sukelti intrigą. Tik paskutinis metimas lėmė pergalę Bambergo komandai.

Kaip Karaliaus Mindaugo taurės turnyro renginys atrodo kitų valstybių kontekste?

– Labai gerai. Esu matęs daug tokių renginių. „Siemens“ arenoje tvyrojo puiki energija, abiejų komandų sirgaliai buvo „užsivedę“. Visi pramoginiai elementai irgi gerai apgalvoti.

Teisėjų darbas finale buvo adekvatus. Gerai, kad yra vaizdo peržiūros, todėl niekam nekilo jokių klausimų. Galiausiai teisėjai – taip pat žmonės. Tenka matyti rungtynių įvairiose šalyse. Nėra idealaus žaidėjo, idealaus teisėjo ir idealaus trenerio. Pirmiausia reikia būti teisingam sau, nes kiekvienas turi savo tiesą.


Saulius Ramoška | lzinios.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama