Reklaminis skydelis

Paieška
Apsilankyk!

Nuorodos

MyPlan.lt - interneto ir TV tiekėjai

Sąrašas: Lietuvos rinktinės sudėtis be Eurolygos, Europos taurės ir NBA žaidėjųBendraudamas su Ispanijos radijo stotimi „Cadena Ser" Eurolygos prezidentas patvirtino, kad prestižinė Senojo žemyno lyga neišleis savo žaidėjų atstovauti savo šalims atrankoje į pasaulio čempionatą, kuris vyks pačiame sezono įkarštyje.

Liepos mėnesį Eurolygos būstinėje Barselonoje planuojamas klubų atstovų susitikimas, kuriame bus galutinai nuspręsta dėl ateinančio sezono tvarkaraščio ir vadinamųjų langų rinktinėms.

„Galbūt galėtume padaryti išimtį Europos taurės klubams, tačiau Eurolygos žaidėjų sezono viduryje į rinktines tikrai neišleisime. Tai yra absurdiška situacija, kuri susiklostė dėl FIBA kaltės. Tu negali apgaudinėti krepšinio gerbėjų. Ispanijos rinktinė nusipelno daug pagarbos, tačiau kaip ji pasikeistų, jeigu iš jos atimtume NBA ir Eurolygos žaidėjus? Tokia situacija niekur neveda", – kalbėjo J. Bertomeu.

Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis praėjusią savaitę paskelbė 31 krepšininką, kuris turi daugiau ar mažiau šansų patekti į rugsėjį vyksiantį Europos čempionatą.

Nors iki Europos čempionato pradžios dar liko daugiau negu 3 mėnesiai, jau aišku, su kuo Lietuvos rinktinė kovos dėl patekimo į 2019 m. pasaulio čempionatą. Mūsiškių varžovėmis C grupėje bus Vengrija, Lenkija bei papildomame atrankos turnyre besivaržysianti komanda.

Šių metų lapkritį bei kitų metų vasarį ir birželį vyksiančioje atrankoje lietuviai su visais varžovais sužais po kartą namuose ir išvykoje. Papildomos atrankos turnyras, iš kurio į kiekvieną pasaulio čempionato atrankos grupę pateks po vieną rinktinę, vyks šių metų rugpjūčio 2–19 dienomis.

Į Kinijoje vyksiantį pasaulio čempionatą pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas. Pirmą kartą planetos pirmenybėse iš viso varžysis 32 rinktinės.

Jeigu liepos mėnesį Eurolyga ir FIBA nesuras kompromiso, pagal šio sezono Lietuvos krepšininkų paskirstymą, atrankoje į pasaulio čempionatą mūsiškių sudėtyje būtų:

Mindaugas Girdžiūnas, Marius Grigonis, Adas Juškevičius, Šarūnas Vasiliauskas, Martynas Gecevičius, Deividas Dulkys, Arnoldas Kulboka, Eimantas Bendžius, Gediminas Orelikas, Regimantas Miniotas, Gytis Masiulis, Egidijus Mockevičius, Evaldas Kairys, Martynas Sajus, Laurynas Birutis.

Jeigu išimtis būtų padaryta Europos taurės klubams, rinktinėje galėtų žaisti Kšištofas Lavrinovičius, kuris pastarąjį sezoną žaidė Panevėžio „Lietkabelyje". Aukštaūgis nebuvo įtrauktas į sąrašą, tačiau pats D. Adomaitis teigė, kad K. Lavrinovičius ir Tomas Delininkaitis davė pažadą atvykti į rinktinę, jeigu jų pagalbos reikės pasaulio čempionato atrankoje.

Jeigu gynėjų ir puolėjų pozicijoje randame gana žinomus ir savo vertę jau įrodžiusius krepšininkus, tai ties vidurio puolėjų pozicija atsiveria neregėta skylė – E. Mockevičius, E. Kairys, M. Sajus ar L. Birutis tikrai nėra pasiekę rinktinės lygio ir į išplėstinį rinktinės sąrašą buvo įtraukti norint šiuos žaidėjus motyvuoti ir paskatinti dirbti toliau.

Ar tokią rinktinę pamatysime šį rudenį? Tai sužinosime jau liepos mėnesį.

IŠPLĖSTINIS D. ADOMAIČIO RINKTINĖS KANDIDATŲ SĄRAŠAS

Gynėjai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Renaldas Seibutis, Marius Grigonis, Mindaugas Girdžiūnas, Artūras Milaknis, Deividas Dulkys, Arnoldas Kulboka, Šarūnas Vasiliauskas, Arnas Velička.

Puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis, Gediminas Orelikas, Deividas Gailius, Rokas Giedraitis, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis.

Centrai: Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis, Antanas Kavaliauskas, Egidijus Mockevičius, Laurynas Birutis, Evaldas Kairys, Martynas Sajus.

Pirmajame „EuroBasket 2017" etape lietuviai B grupėje grumsis su Ukraina, Izraeliu, Gruzija, Italija ir Vokietija. Senojo žemyno pirmenybės Suomijoje, Izraelyje, Rumunijoje ir Turkijoje vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 17 d.alt
Alfa.ltReklamaReklama

Reklaminis skydelis

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklaminis skydelis

Reklama