Š. Jasikevičius papasakojo apie „Žalgirio“ naujokus, įspūdingus „Barcelonos“ pirkinius ir savo ateitįKauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius Barselonoje surengė jaunųjų įžaidėjų stovyklą, kurioje patarimus dalino ir savo sūnui Lukui.Po įvykusios stovyklos treneris pasidalino savo mintimis su žiniasklaida.

2018-aisiais „Žalgiris“ visus nustebino ir pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Šiais metais taip pat mažai kas matė komandą atkrintamosiose, tačiau ji į jas pateko. Kaip „Žalgiriui“ nuolat pavyksta pranokti lūkesčius?

– Paslaptis – geras darbas su profesionalais, kurie yra „Žalgiryje“. Visada sakiau, kad nuo pat prezidento iki paskutinio personalo nario mes einame išvien, klube vyrauja labai šilta atmosfera. Dabar daug žaidėjų nori žaisti Kaune, kadangi mato, kaip daugelis čia patobulėja, tačiau, mūsų nelaimei, paskui pakelia sparnus į didesnius klubus. Trūkumus biudžete mes kompensuojame kitais privalumais. Jeigu žaidėjas ir jo agentas elgiasi protingai bei ieško komandos ne vienam sezonui, Kaunas taip pat gali būti išeitimi dėl žaidimo ir tobulėjimo. Visi pas mus atvykę labai patobulėjo ir tikėkimės, jog visa tai tęsis.

Praradote daug svarbių krepšininkų. Ar „Žalgiriui“ lemta kiekvienais metais atlikti sudėties rekonstrukciją?

– Kiekvienais metais mes esame priversti burti visiškai naują komandą, o šiemet yra dar blogiau. Keisime septynis krepšininkus – praktiškai visą priekinę liniją. Esame prie to pripratę, bet labai sunku kiekvieną kartą iš naujo aiškinti žaidimo sistemas.

Su Jocku Landale’u, Alexu Perezu, Luku Lekavičiumi ir Nigeliu Hayesu sutartys buvo pasirašytos labai greitai. Kaip tai pavyko?

– Mes esame komanda, kuri arba labai greitai pasirašo žaidėjus, arba rinkoje laukia iki paskutinių sekundžių. Esu realistas. Sudėties formavimo klausimu daug dirbame viso sezono metu, siekiame pasirašyti sutartis kaip galima greičiau, kad galėtume kuo greičiau pradėti dirbti. Kartais pavyksta, o kartais nelabai. Praėjusiais metais įžaidėjo neturėjome iki rugsėjo pabaigos.Ką galite pasakyti apie komandos naujokus?

- Landale'as yra labai įdomus „centras“, jis žaidžia krepšinį tik šešerius metus ir kiekvienais metais labai patobulėja. To mes ir ieškome – žaidėjų, kurie atvyksta pagerinti savo įgūdžius. Su Hayesu ir Perezu panaši situacija. Jie yra vaikinai, ypač Perezas, kurie per pastaruosius du sezonus velniškai patobulėjo ir manau, kad jie yra pasiruošę žingsniui į Eurolygą. Hayesas turėjo labai gerą pirmąjį sezoną Europoje, „Galatasaray“ klube. Praėjusiais metais mums trūko tritaškių, bet šiemet Hayesas ir Lekavičius turėtų tai kompensuoti

Ar galima užtikrintai sakyti, kad kitą sezoną treniruosite „Žalgirį“?

- Turiu galimybę nutraukti sutartį kada panorėjęs, bet visada sakau tą patį – bus labai sunku mane ištraukti iš šio klubo, nes tai yra numeris vienas organizacija Europoje. Žaidėjai ir treneriai jaučia didelę pagarbą, mums leidžiama dirbti laisvai bei gauname didžiulį palaikymą. Jaunas treneris turi tai vertinti, nes matėme kaip praėjusį sezoną pusė Eurolygos komandų atleido savo trenerius

Ar šią vasarą turėjote pasiūlymą iš NBA?

– Taip, kalbėjomės su Memfio „Grizzlies“ komanda, tačiau galiausiai jie pasirinko kitą trenerį. Tokie pokalbiai man yra svarbūs, kad galėčiau įsitikinti, kaip kitos komandos žvelgia į tam tikrus dalykus, taip pat svarbūs susitikimai su savininkais, kurių mąstymas man yra įdomus. Galų gale, tai man leidžia tapti geresniu treneriu.

Akivaizdu, kad jūsų išvykimas tėra tik laiko klausimas.

– Nežinau, sunku pasakyti. Man klubo vardas nereiškia daug. Aišku, kad visuomet mano širdis linko prie „Panathinaikos“, „Barcelonos“ ir „Maccabi“, tačiau būnant treneriu viskas yra kitaip. Svarbiausia, ne kur dirbsi, o su kuo dirbsi, ar galėsi suburti gerą komandą, mėgautis darbu ir krepšiniu.

Ar buvo pasiūlymų iš Eurolygos klubų?

– Taip, kažkas buvo, bet kasmet vis mažiau. Visi jau žino, kad labai sunku mane ištraukti iš Kauno.

Kaip vertinate dabartinio Barselonos trenerio Svetislavo Pešičiaus darbą?

– Manau, kad viskas su juo gerai, nors sunku pasakyti stebint tik iš šalies. Mano nuomone, jis dirbo gerai, komanda išvengė didelių duobių, pasitaikė tik kelios duobės.

Ar su tokia sudėtimi „Barcelona“ yra pagrindinė kandidatė laimėti Eurolygą?

– Kol kas pernelyg anksti apie tai kalbėti. Pažiūrėkite, kokią sudėtį praėjusiame sezone turėjo „Fenerbahče“, bet jiems koją pakišo daugybė traumų. „Real“ turi panašią sudėtį, galbūt net geresnę. Pasikviestas Mickey yra labai svarbus ėjimas, nes jis kitokio plano centras nei Tavaresas. Bet „Barca“ bus kovoje. Panašiai buvo ir pastaraisiais metais, bet kitame sezone jų galimybės atrodo daug didesnės.

Pernai Kevinas Pangosas, Dabar Brandonas Daviesas. „Žalgiris“ ruošia žaidėjus „Barcelonai“?

- Taip, ir man tai suteikia daug džiaugsmo. Manau, kad Pangosas susidūrė sunkumais, kadangi Kaune jis buvo žaidėjas numeris vienas, o Barselonoje toks nėra. Tačiau antrieji metai būna lengvesni. Brandonas – puikus papildymas, taip pat kitoks žaidėjas nei Ante Tomičius ir Artiomas Pustovijus ar netgi Pierre'as Oriola, galintis žaisti tiek po krepšiu, tiek toliau nuo jo. Davisas Kaune praleido nuostabius dvejus metus.

BasketZone.ltReklama

Ieškome darbuotojų

Reklama