Paieška


Apsilankyk!Reklama

Š. Jasikevičius: „Su šiais žaidėjais galima nuveikti gražių dalykų"Kauno „Žalgirio" treneris Šarūnas Jasikevičius yra vienas iš pavyzdžių, kaip buvę elitiniai krepšininkai tampa puikiais treneriais, skelbia oficiali Euolygos svetainė.Buvo praėję tik pusantrų metų nuo Šaro, kaip krepšininko, karjeros pabaigos, kai 2016 m. sausio 15 d. jis jau vadovavo žalgiriečiams kovoje su Madrido „Real" vyriausiojo trenerio pareigose. Prieš tai pusantrų metų jis dirbo Gintaro Krapiko asistentu.

„Tiesą pasakius, neplanavau iš karto tapti treneriu, turėjau kitų minčių. Bet tuomet sulaukiau pasiūlymo tapti „Žalgirio" trenerio asistentu. Tą 2014 m. vasarą vis dar norėjau žaisti krepšinį, bet įdomių pasiūlymų neatsirado, tad per kelias savaites priėmiau kvietimą prisijungti prie „Žalgirio" trenerių komandos", – apie trenerio karjeros pradžią pasakojo Š. Jasikevičius.

Du kartus sezono pradžioje jam netgi teko savarankiškai vadovauti „Žalgiriui", nes G. Krapikas tuomet darbavosi nacionalinės rinktinės trenerių štabe pasaulio ir Europos čempionatuose.

„Tai buvo puiki patirtis. Sužinojau daug naujų dalykų, kaip viskas veikia, spręsdavau, kaip elgtis tam tikrose situacijose priimdamas sprendimus pats. Tai man labai padėjo tobulėti kaip treneriui", – prisiminė Šaras.

2015–2016 m. sezono įkarštyje „Žalgiris" Eurolygoje patyrė du skaudžius pralaimėjimus prieš Vitorijos ir Bambergo ekipas. Tai paskatino Kauno klubo vadovus imtis permainų ir jie į vyriausiojo trenerio postą paaukštino Š. Jasikevičių.

„Tikėjausi, kad tai gali nutikti, nes pralaimėjome kelias rungtynes dideliais skirtumais. Jaučiau, kad esu pasirengęs tam, todėl nusprendžiau imtis šio darbo", – lemtingą karjeros posūkį prisiminė legendinis krepšininkas.

Ilgametė patirtis ir „Žalgirio" sirgalių meilė padėjo jam adaptuotis nauju amplua, nes laiko kardinalioms permainoms komandos žaidime jis neturėjo daug.

„Padėjo ir tai, kad su kai kuriais krepšininkais pats buvau žaidęs. Jie gerbė mane. Vis tik, jei tavo sumanymai nepasiteisintų ir komanda nelaimėtų rungtynių, ta pagarba greitai išnyktų. Žinojau puikių krepšininkų, kurie nevirto gerais treneriais. Juk kai pradedi vadovauti komandai, visi vertina tave kaip trenerį, o ne kaip praeityje gerai žaidusį krepšininką", – svarstė Š. Jasikevičius.

Debiuto Eurolygoje rungtynėse Šarui teko pripažinti Madrido „Real" pranašumą (86:92), bet tas mačas jam patiko dėl auklėtinių kovingumo ir nurodymų pildymo. Taip būna dažnai, kai komandose pasikeičia vyriausieji treneriai, nes žaidėjai tuomet stengiasi rungtyniauti kiečiau.

O „Real" sirgalių reakcijos Š. Jasikevičius nepamirš niekada: „Madride mane visuomet prisimena kaip buvusį „Barcelonos" žaidėją. Naujas treneris ar ne – jiems nesvarbu. Visi žinojo, kad esu „Barcelonos" gerbėjas ir žiūrovai reagavo audringai."

Šaras tobulėjo greitai ir jau po savaitės Kaune įspūdinga persvara 75:55 nukovė Pirėjo „Olympiakos" klubą.

„Tapus treneriu, man pirmoji pergalė Eurolygoje buvo labai svarbi. Tą vakarą žaidėme labai solidžiai, išnaudojome visas savo stipriąsias savybes ir pranašumus. Sustabdėme jų lyderius, neleisdami pelnyti daug taškų. Tai buvo labai svarbi pergalė tolesniam komandos tobulėjimui", – pasakojo „Žalgirio" treneris.

Tolesnė Šaro ir „Žalgirio" istorija žinoma. 2018-aisiais jis su komanda po 19 metų pertraukos iškopė į Eurolygos finalo ketverto varžybas. Praėjusį sezoną po įspūdingo spurto pavasarį vėl įšoko į atkrintamųjų varžybų traukinį.

Vis tik Š. Jasikevičius sakė, kad jam svarbiausia ne praeities pergalių prisiminimai, o tai, kas bus ateityje.

„Visada sakau, kad negalvoju apie pastarojo meto pasiekimus ir pergales. Turime dirbti kasdien, priversti komandą sekti mane ir patikėti tuo, ką darome. Su šiais žaidėjais galima nuveikti gražių dalykų. Mes laikomės požiūrio, kad reikia susikoncentruoti vien tik šia diena, artimiausia treniruote. Jei dirbsi teisingai, tai atsispindės per rungtynes", – neabejojo „Žalgirio" strategas.

Alfa.lt

Reklama

Ieškome darbuotojų

Reklama